03.07.2017

Suwalscy maturzyści. I, II, III LO bardzo dobrze, a jak w innych szkołach?

W miniony piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznej matury, a maturzyści mogli odebrać swoje świadectwa dojrzałości. Średni wynik w kraju to 80 procent.

Jak już informowaliśmy, w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach do tegorocznej matury przystąpiły 134 osoby. Dwie nie zdały z matematyki, ale będą odwoływać się od wyniku egzaminu. W II Liceum Ogólnokształcącym spośród 120 osób egzaminu z jednego z przedmiotów nie zdało siedem osób – trzy z matematyki i cztery z języka angielskiego. Natomiast ze 164 absolwentów III LO jedynie jedna osoba nie zdała egzaminu z języka angielskiego.

Nie udało się nam jeszcze uzyskać wyników IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Szpitalnej. Liceum kończyło 14 osób, w tym kilka z orzeczeniami o niepełnosprawności i indywidualnym tokiem nauczania. Od 31 sierpnia IV LO przestanie istnieć.

Rewelacyjny wynik osiągnęli uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego  z Oddziałami Dwujęzycznymi przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach. Do matury w tej szkole przystąpiły w tym roku 42 osoby.

- Nasza szkoła osiągnęła bardzo dobre wyniki, dużo powyżej średniej. Najlepiej uczniowie zdali z języków obcych: j. angielskiego - 94%, z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym – 85% oraz języka niemieckiego 82% - informuje dyrekcja VII LO w Suwałkach

- Wyniki praktycznie ze wszystkich przedmiotów przewyższają znacznie średnią krajową. Bardzo istotne jest to, że tak naprawdę tworzymy historię dwujęzyczności w Suwałkach. Troje naszych uczniów zdecydowało się przystąpić do matury z biologii i języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym. Zdali z bardzo dobrymi wynikami. Jedna z uczennic osiągnęła 87 procent z biologii na poziomie rozszerzonym. Pozostali uczniowie po 75, 73 procent   – mówi Dorota Koncewicz, dyrektor VII LO przy PWSZ w Suwałkach.

Jak podkreśla, tak duży sukces, to w dużej mierze zasługa nauczycieli.

- Mamy najlepszą kadrę. Nauczyciele wkładają w swoją pracę ogrom wysiłku. Od uczniów również wymagamy wielkiego zaangażowania i systematyczności. Do matury dotrwali ci uczniowie, którzy nam zaufali i sprostali wysokim wymaganiom. Swoimi wynikami sprawili nam ogromny prezent - dodaje D. Koncewicz.

W Liceum Mundurowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło 47 osób, zdało 38 (zdawalność na poziomie 81 proc.). Siedem osób nie zdało matury z matematyki, dwie z angielskiego. Natomiast w technikum ZDZ zdawalność tegorocznej matury ukształtowała się na poziomie 75 procent. Maturę zdawało osiem osób, dwie z nich napiszą poprawkę. Nie ma absolwenta, który nie zdałby z dwóch czy trzech przedmiotów.

W Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach tegoroczną maturę zdało 147 osób.  Nie zdało sześć osób (4,1 proc.). Czternaście może przystąpić do egzaminu poprawkowego.

- Dziewięć z nich nie osiągnęło wymaganego minimum z matematyki, jedna z języka polskiego i cztery z języka angielskiego. Zdawalność w naszej szkole to 86,4 proc. – wylicza Anna Musiałowicz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

- Najwięcej trudności naszym abiturientom sprawiła matematyka – mówi Mariola Wojewnik-Sielawa, zastępca dyrektora Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach. – Do matury przystąpiło 67 osób, 52 z nich zdały - to około 78 procent. Jedna osoba nie zdała z dwóch przedmiotów – z języka angielskiego i matematyki, natomiast 14 nie zaliczyło matematyki. Do 7 lipca mają zdecydować się, czy przystąpią w sierpniu do poprawki. Oczywiście chcielibyśmy, aby ten wynik był lepszy. Niektórzy byli bardzo blisko wymaganych 30 procent – dodaje M. Wojewnik-Sielawa.

W Zespole Szkół nr 6 przy ul. Sikorskiego maturę zdała połowa uczniów. Do egzaminu miało przystąpić 60 absolwentów, ale jeden z nich wcale się na maturze nie pojawił. Spośród 59 zdało 30. Nie zdało 29 – 27 z matematyki, 2 z języka angielskiego. Mogą napisać poprawkę.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach przy ul. Ogrodowej zdało 30 z 50 maturzystów. Sześciu z nich nie zdało z kilku przedmiotów i do matury mogą przystąpić najwcześniej za rok. Pozostali nie zdali matematyki.

W Zespole Szkół Sióstr Salezjanek nie zdało siedem osób - cztery z technikum i trzy z liceum. Jedna z nich nie zaliczyła języka angielskiego, pozostałe matematyki.

 (just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*