19.04.2024

Wybory prezydenta Suwałk – w niedzielę druga tura. Czesław Renkiewicz prosi o udział i głosy

W niedzielę, 21 kwietnia od godz. 7:00 do 21:00 będziemy głosować w wyborach prezydenta Suwałk. W drugiej turze rywalizują obecny prezydent Czesław Renkiewicz oraz Jacek Juszkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas podsumowania kampanii wyborczej Czesław Renkiewicz apelował do suwalczan o wyjście z domów, udział w wyborach i oddanie głosu na niego.

- Spotkałem osoby, które w ogóle nie wiedzą, że są jakieś wybory, nie mają pojęcia, kto w nich startuje – mówił do dziennikarzy. – Proszę mieszkańców o aktywność obywatelską, uczestnictwo w decydowaniu o losach miasta i poparcie mojej osoby. Razem ze współpracownikami z ugrupowania Razem dla Suwałk, którym dziękuję za pomoc w prowadzeniu kampanii, przygotowaliśmy bardzo dobry program. Mamy pomysł na Suwałki na kolejne 5 lat – zapewnił.

Czesława Renkiewicza popierają znane osoby ze świata i sportu, głos wsparcia popłynął także ze strony politycznej. Rozmowy NATO-wskie przeszkodziły dzisiaj w przyjeździe do Suwałk Władysławowi Kosiniakowi, ale minister Obrony Narodowej przysłał filmik z krótkim wystąpieniem. Wicepremier deklaruje w nim wzmacnianie wojska w przesmyku suwalskim i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i Suwałk.

- Potrzebujemy współpracy ze sprawdzonymi gospodarzami i Czesław Renkiewicz jest takim gospodarzem – przekonuje Władysław Kosiniak-Kamysz.

Obecny prezydent mówił, że miasto nie może przespać unijnej perspektywy finansowej do 2027 roku,  że przygotowanych jest wiele projektów, że trzeba postawić akcent na ludzi młodych. Jeżeli wygra w niedzielę, dokona zmian. Mówienie o nich przed werdyktem wyborców uznał za przedwczesne.

- To mieszkańcy zdecydują, kto będzie prezydentem Suwałk przez następnych 5 lat – stwierdził.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*