05.02.2024

Badminton. Suwalscy juniorzy i młodzicy z tytułami i medalami w Otwartym Grand Prix w Kępnie

Zawodnicy Suwalskiego klubu Badmintona mocno zaznaczyli swoją obecność w pierwszym w tym roku turnieju - w Otwarty Grand Prix Juniorów i Młodzików w Kępnie.

SKB Suwałki  reprezentowało ośmioro badmintonistów: Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Róża Szyperek, Jan Szeszko, Dawid Ołów, Karol Motulewicz oraz Bartosz Folejewski.

Suwalczanie wywalczyli w Kępnie cztery medale – dwa złote i po jednym srebrnym oraz brązowym.

Pierwszy złoty medal zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej juniorek. W finale pokonała Wiktorię Kaletkę (AZS AWF Katowice) 21:10, 21:11.

Drugi złoty medal dla Suwałk wywalczyła  Aleksandra Wilczewska w grze podwójnej juniorek, grając w parze z Kają Ziółkowską (PlusLift UKS Nike Suchedniów). Warto zaznaczyć, że Ola wraz z Kają w całym turnieju nie straciły seta.

 Srebrny zdobył Jan Szeszko w grze podwójnej juniorów, w duecie z Igorem Skolimowskim (UKS Bursztyn Gdańsk). Po wyrównanym, trwającym godzinę meczu Janek wraz z Igorem musieli uznać wyższość pary Tomasz Koperdowski i Jakub Sidor (WKS Śląsk Badminton Wrocław).

Brązowy dołożyła para mieszana Jan Szeszko i Aleksandra Wilczewska. W półfinale miksta juniorów Ola z Jankiem musieli uznać wyższość pary Tomasz Kotlarski i Antonina Cybulka przegrywając nieznacznie 16:21, 21:16. 12:21.

Źródło i fot. SKB Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*