24.02.2024

Badminton. Zawodnicy SKB Suwałki z szansami na trzy tytuły mistrzów Polski

Pięć medali przywiozą z rozgrywanych w Ząbkach jubileuszowych, 60. Indywidualnych Mistrzostw Polski Elity badmintoniści SKB. Niedzielne finały pokażą, krążki z jakiego kruszcu dołączą do już wywalczonych dwóch brązowych medali.

Na najniższym stopniu podium staną Andrzej Niczyporuk w singlu mężczyzn, oraz Anastasiya Khomich (Anastazja Chomicz) w grze mieszanej w parze z Miłoszem Bochatem (ABRM Warszawa).

Anastazja Chomicz (na zdjęciu) powiększy swój dorobek o złoto lub srebro w żeńskim deblu, w którym występuje z koleżanką klubową Karoliną Szubert. Przeciwniczkami zawodniczek SKB będą rozstawione z nr. 1 kadrowiczki – Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa) i Kornelia Marczak (UKS PlesBad Pszczyna).

Kolejnym finałem, w których zobaczymy reprezentanta SKB będzie gra pojedyncza mężczyzn, w której wystąpi ubiegłoroczny brązowy medalista Mikołaj Szymanowski. Jego rywalem będzie inny reprezentant Polski, niespełna 18-letni Mateusz Golas z ABRM Warszawa.
Ostatnim finałem z udziałem podopiecznego trenera Jerzego Dołhana będzie debel mężczyzn. Robert Cybulski (SKB) i Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa) zmierzą się z Miłoszem Bochatem (ABRM Warszawa) oraz Pawłem Śmiłowskim (UKS Hubal Białystok).

Szkoda tylko, że suwalczanki zabraknie w finale singla,  bo w tym roku mistrzyni Polski zdobędzie nową Toyotę Yaris, którą użytkować będzie przez okrągły rok. Wszyscy mistrzowie i medaliści mogą za to liczyć na nagrody finansowe. Pula nagród tegorocznych IMP Elity to 50 tysięcy złotych.

Początek niedzielnych finałów w nowiutkiej hali w Ząbkach o godz. 10:00. Transmisję internetową będzie można oglądać na stronie pzbad.pl

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*