11.03.2024

Lotto Ekstraliga Badmintona. SKB Litpol-Malow, chociaż osłabiony, faworytem meczu z Marcovią Marki

We wtorek, 12 marca o godz. 17:30 w hali OSiR w 6. kolejce Lotto Ekstraligi Badmintona prowadzący w tabeli z kompletem zwycięstw SKB Litpol-Malow Suwałki podejmie beniaminka, WWL Badminton Marcovię Marki.

W suwalskim zespole zabraknie zawodników, którzy na turnieju we Francji zbierają punkty do rankingu światowego: Anastazji Chomicz, Roberta Cybulskiego, Ukraińca Danylo Bosniuka i Francuza Leo Rossiego. Wystąpi za to posiadająca francuskie obywatelstwo Chinka Xu Wei. Nawet w okrojonym składzie, gospodarze będą faworytami spotkania z zajmującą 7. miejsce Marcovią.

- Znamy swojego przeciwnika z Marek. Jest to nowa ekipa w rozgrywkach Lotto Ekstraligi Badmintona, ma na koncie dwa  zwycięstwa, ale też potrafiła postraszyć swoją dobrą grą ABRM Warszawa, mistrza Polski. Wiemy, że w takich meczach takie drużyny zrobią wszystko, żeby wygrać, dlatego my musimy zachować koncentrację do ostatniej gry. Naszym planem jest wygrana tego meczu za 3 punkty – mówi trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.

Wstęp do hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego wolny. Spotkanie będzie też transmitowane na kanałach Lotto Ekstraligi Badmintona w serwisie Youtube.

WD

Fot. Michał Sobolewski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*