17.11.2023

Lotto Ekstraliga Badmintona. We wtorek absolutny hit: SKB Litpol-Malow – ABRM Warszawa

W najbliższy wtorek rozegrana zostanie 3. runda Lotto Ekstraligi Badmintona, w ramach której w Suwałkach dojdzie do meczu na szczycie. Zmierzą się pierwszy z trzecim zespołem w tabeli

SKB Litpol-Malow Suwałki, 19-krotny drużynowy mistrz Polki, brązowy medalista ostatniego sezonu podejmie ABRM Warszawa, obrońcę tytułu.

Wtorkowe spotkanie w hali OSiR rozpocznie się o godz. 15:00. Nietypową porę wymusza TVP Sport, który transmituje mecze badmintonowej ekstraligi. Najlepiej jednak oglądać je z trybun.

- Po udanym występie w Pucharze Polski Kobiet i Mężczyzn znowu przyszedł czas na Ekstraligę. Widziałem moich zawodników i wiem, w jak dobrej formie obecnie się znajdują. Liczę na bardzo dobre mecze oraz zwycięstwo za pełną pulę punktów – mówi Jerzy Dołhan, trener SKB Litpol – Malow. - Zagramy najsilniejszym składem. Mamy w naszych szeregach bardzo mocną zagraniczną singlistkę Chinkę Xu Wei, Ukraińca Daylo Bosniuka, Francuzów Samy’ego Corvee i Leo Rossiego. Ich wsparcie w połączeniu z naszymi, krajowymi zawodnikami przyniesie nam zwycięstwo - przekonuje trener.

Po dwóch kolejkach, SKB Litpol – Malow jest liderem tabeli. W poprzednich meczach suwalski zespół pokonał u siebie KS Badminton Kobierzyce 7:0,  a na wyjeździe AZS AGH Kraków również 7:0.

ABRM, to skrót od Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka, najbardziej utytułowanego polskiego specjalisty od gier podwójnych, wychowanka Poloneza Warszawa, potem, przez prawie dekadę zawodnika SKB Litpol-Malow Suwałki, a następnie Hubala Białystok. Robert we współpracy m.in. z Jackiem Hankiewiczem i obecnym trenerem Adamem Cwalina, którzy kiedyś także reprezentowali barwy suwalskiego klubu, zbudował w Warszawie silny ośrodek i zespół, złożony z utalentowanych zawodników z całego kraju.

W dwóch dotychczasowych meczach ABRM również zdobył 6 punktów.

- Mecze SKB Litpol-Malow – ABRM Warszawa zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie, są niezwykle zacięte i pełne emocji, zazwyczaj kończą się wynikiem 4:3 na korzyść któregoś z zespołów – mówi Jerzy Szleszyński, prezes Suwalskiego Klubu Badmintona. – We wtorek zechcemy wygrać w wyższym stosunku.

Wstęp do hali OSiR wolny.

 

WD

Źródło i fot. SKB Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*