19.08.2023

Festiwal Filmowy Wajda Na Nowo. Gala finałowa z koncertem Magdy Umer [zdjęcia]

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Trzydniowa, trzecia już edycja Festiwalu Filmowego Wajda Na Nowo w Suwałkach, niestety, już za nami.

Na finał odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu filmów krótkometrażowych, a po niej koncert Magdy Umer z zespołem.

 

Protokół z posiedzenia jury konkursowego

W ramach 3. Festiwalu Filmowego „Wajda na Nowo”

 W dniu 18 sierpnia 2023 r. jury konkursowe w składzie:

  1. Filip Marczewski – przewodniczący jury
  2. Małgorzata Magda Umer-Przeradzka
  3. Jowita Budnik
  4. Andrzej Pągowski

Podjęło następującą decyzję:

III Miejsce – Nagrodę Dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury w wysokości 2000 zł za piękną formę graficzną, zaskakujący i nowoczesny pomysł scenariuszowy oraz wpisanie tradycyjnej legendy w naszą codzienność, otrzymuje Jakub Dolny z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, autor filmu „Wielki Mały Gigant”.

II Miejsce – Nagrodę Sponsora Spółki ASPI w wysokości 3000 zł za ciekawą formę łączącą gatunki filmowe, doskonałe zdjęcia, stworzenie fascynującego bohatera i wciągającą grę aktorską otrzymuje Mateusz Żegliński z Akademii Sztuki w Szczecinie, autor filmu pt. „Słoń”.

I Miejsce – Nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk w wysokości 10.000 zł za umiejętne ujęcie całego życia zarówno człowieka, jak i psa w małej pigułce. Dla filmu bardzo krótkiego, „bo po co dużo mówić i pokazywać, skoro w ciągu stu osiemdziesięciu czterech sekund, czyli niewiele ponad 3 minut można pokazać wszystko, otrzymuje Maciej Białoruski z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, autor filmu pt. „4 psy”.

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*