11.04.2022

Gwiazdy teatru oraz małego i dużego ekranu w Suwałkach. Kolacja dla głupca, uczta dla widzów

Nabieramy apetytu, bo już za dwa miesiące, 11 czerwca w Suwalskim Ośrodku Kultury zostanie wystawiona „Kolacja dla głupca”, wielki przebój teatralny, grany na całym świecie. By nie wyjść na głupka, należałoby już teraz zaopatrzyć się w wejściówkę.

- Zainteresowanie jest duże, dlatego w Suwałkach zagramy spektakl dwukrotnie – o godz. 16 oraz o 19:00 – mówi Jarosław Pietrzak z Agencji Artystycznej Certus, która wyprodukowała przedstawienie. – Nie doradzę pory, ponieważ i po południu, i wieczorem widzów czeka ta sama, świetna zabawa. Aktorzy nie oszczędzają się ani przez chwilę, to są zawodowcy .

Podkreślmy, wybitni profesjonaliści, a w dodatku ulubieńcy publiczności. Na scenie SOK-u wystąpią Cezary Żak, Bartłomiej Topa, Małgorzata Pieczyńska, Agnieszka Więdłocha i Michał Zieliński. Zgromadzić tyle gwiazd aktorskich w jednym miejscu i czasie jest niezwykle trudnym zadaniem.

- Więcej, niż niezwykle trudnym – przekonuje Jarosław Pietrzak. – Na szczęście „Kolacja dla głupca”, rewelacyjna komedia Francisa Webera grana od ponad 20 lat na deskach teatrów całego świata była silnym magnesem dla naszych wspaniałych  aktorów. Od początku wiedzieliśmy, że wyprodukowana przez nas w 2020 roku sztuka, w reżyserii Cezarego Żaka i gwiazdorskiej obsadzie podbije widownię. Na początku przeszkodziła nam pandemia, ale obostrzenia i ograniczenia znikają. Mamy zakontraktowane przedstawienia do końca 2023 roku, chcemy pojechać z tą sztuką do Stanów Zjednoczonych.  W ubiegłym tygodniu, w Poznaniu, wystawiliśmy ją po raz setny, w czerwcu w Suwałkach liczba ta wzrośnie do 120. Można powiedzieć, że aktorzy już bardzo dobrze ograli się w tej komedii, czują ją i bawią się doskonale. 

 

 

Sztuka Francisa Vebera w komiczny sposób ukazuje nasze słabości i wady. Brawurowa komedia pozwala wykazać się aktorom, ma wartką, zabawną akcję i zaskakujący finał.

Tytułowa “Kolacja dla głupca” ma być jedną z wielu, które we wtorkowe wieczory Pierre Brochant, bogaty wydawca i człowiek sukcesu, urządza ze swoimi wpływowymi przyjaciółmi. Na każdą zapraszają wyjątkowych nieudaczników, będących nieświadomymi niczego obiektami kpin i uczestnikami konkursu na największego frajera.

Jak to często w komediach bywa, nieoczekiwany splot wydarzeń powoduje, niespodziewany zwrot akcji, w wyniku którego nie dochodzi do zaplanowanej kolacji, a spotkanie głównych bohaterów Pierra Brochanta i Francoisa Pignona przeradza się w arcyzabawny spektakl.

Częstochowska Agencja Artystyczna Certus, prowadzona przez pochodzące z Olecka siostry Krystynę Pietrzak i Elżbietę Zdziech, stara się jak najczęściej odwiedzać Suwałki ze spektaklami. Z „Kolacją dla głupca” była już w naszym mieście przed rokiem. Wówczas jednak, przez pandemiczne rygory, widownia mogła być wypełniona tylko w części. W grudniu suwalczanie mogli zaś się pośmiać z „Ludzi inteligentnych”, komedii, którą napisał Marc Fayet, a dla Agencji Certus wyreżyserował Olaf Lubaszenko.

- Z Suwalszczyzną i Mazurami czujemy się mocno związani – mówi Jarosław Pietrzak. – Wkrótce gościnnie pokażemy „Serca na odwyku” w Wydminach, z która to gminą związany jest współpracujący z nami od 7 lat Cezary Żak. W Suwałkach pojawimy się ponownie w październiku, ze sztuką „I love you, a teraz się zmień”. Najpierw jednak zapraszam na naprawdę bombową komedię, na „Kolację dla głupca”.

Bilety na oba suwalskie przedstawienia "Kolacji dla głupca" można kupić na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury soksuwalki.eu oraz kupbilecik.pl

Wojciech Drażba

Fot. Marek Matusiak / Agencja Artystyczna Certus

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*