03.01.2022

Katalogi katowickiego BWA można oglądać w Bibliotece Publicznej w Suwałkach

Kolekcja katalogów sztuki BWA w Katowicach wzbogaciła zbiory Biblioteki Publicznej im. Mrii Konopnickiej w Suwałkach. Kto chce się dowiedzieć, co nowego w sztuce naprawdę współczesnej – nie musi surfować po sieci ani jechać zimą przez całą Polskę, aby obejrzeć wystawę. Wystarczy przyjść do biblioteki na Emilii Plater 33A!

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, dzięki uprzejmości Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, wzbogaciła się o nowe zbiory. To katalogi wystaw katowickiego BWA z ostatnich lat. Jest tam plakat, architektura, projekty pomników i instalacji w przestrzeni publicznej, najnowsze trendy i eksperymenty w fotografii. Zagłębić się można i zadumać nad różnorodnością spojrzeń na świat – polecamy nie tylko przyszłym studentom ASP.

Sama forma edytorska poleca się uwadze miłośników książek. Są to nieszablonowe opracowania i realizacje graficzne. Piękna forma, powiało wielkim światem w trendach współczesnego designe'u. Wydawnictwa są dostępne w Czytelni przy ul. E. Plater 33A.

Lista wydawnictw dostępnych w Czytelni przy ul. E. Plater 33A >> TUTAJ

Pracującym z dziećmi i młodzieżą polecamy szczególnie dwa wydawnictwa: „Wymiennik. Edukacja artystyczna w obiegu otwartym", „Sztuka w edukacji", w których znajdziecie opisy działań i scenariusze zajęć.

Zapraszamy także do Galerii Zaułek na I piętro budynku Biblioteki Głównej przy ul. E. Plater 33A na wystawę, na którą składają się: baner Małgorzaty Jabłońskiej z projektu „Literatura inspiruje sztukę" oraz kolekcja katalogów sztuki z BWA w Katowicach. Wystawa jest pokłosiem współpracy Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Biblioteki im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach.

Szczegóły: http://bpsuwalki.pl/nowosci-z-bwa-w-katowicach-w-naszej-bibliotece/

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*