22.09.2021

Międzynardowy Dzień Muzyki z CAL prawdziwe drzwi

data wydarzenia: 01.10.2021

Koncert uznanej w świecie Patrycji Piekutowskiej, scena Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz 13 niepowtarzalnych przedmiotów, które będzie można wylicytować na aukcji charytatywnej – to tylko zapowiedź tego, co wydarzy się już 1 października na rzecz dzieci z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” oraz z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”.

Międzynarodowy Dzień Muzyki to cudowna okazja do zanurzenia się w świat piękna i dźwięków poprzez muzykę - na scenie pojawi się wybitna skrzypaczka Patrycja Piekutowska, która dotychczas koncertowała w 40 krajach świata na 5 kontynentach. Swoją obecnością i przepięknym głosem zaszczyci także Mateusz Wróblewski, uznany aktor. Wieczór poprowadzi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi i Krzysztof Szubzda, dziennikarz, reżyser i satyryk.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo - rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach. Będzie to miejsce spotkań osób z niepełnosprawnością oraz lokalnej społeczności.

- Dwa lata temu zebraliśmy ponad 37 tysięcy złotych. Liczymy, że w tym roku, dzięki wsparciu uczestników Koncertu, padnie kolejny rekord – zapowiada Sylwia Ciszewska i dodaje: – Wyznaję credo, że firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma. – I my w to wierzymy, chcemy wnieść swój wkład w działania społeczne naszego regionu. – zapowiada Paweł Krzemiński, Marketing Manager CAL.

- Osoby z niepełnosprawnością mają bardzo ograniczony dostęp do stałych zajęć pozalekcyjnych np. sportowo-rekreacyjnych, w zasadzie nie istnieje taka oferta. A przecież mają takie samo prawo do tego, żeby spotkać się z rówieśnikami, rozwijać swoje pasje, uczyć się nowych umiejętności i poznawać nowych ludzi – mówi Renata Giczewska-Węcek, Skarbnik i członek zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów.

W trakcie koncertu odbędzie się licytacja prac dzieci inspirowanych m.in. sztuką NFT, koszulkę z autografami piłkarzy drużyny MKS Ślepsk Malow Suwałki czy obrazy spod pędzla Haliny Mackiewicz oraz Iwony Morawskiej. Niespodzianką jest możliwość wylicytowania statuetki „Włócznia Jaćwingów”, którą 13 sierpnia 2021 otrzymała firma CAL prawdziwe drzwi.

Organizatorami koncertu są firma CAL - inicjator akcji i współorganizator wszystkich trzech edycji, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad koncertem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.

Firma CAL od lat angażuje się i propaguje ideę CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie. W tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej - przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

 Więcej o występie Patrycji Piekutowskiej

 

Trasa „My Journey” jest szalenie popularnym projektem Artystki. To jedyna płyta rozrywkowa wśród jej 12 solowych albumów. Zawiera utwory o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi w szczególny sposób Patrycja Piekutowska jest związana. Koncert w tej stylistyce zabrzmiał blisko 100 razy na rozmaitych zamkniętych wydarzeniach. Począwszy od otwarcia w Pekinie trasy PLL LOT S.A., poprzez finał projektu Balt Met Promo - krajów nadbałtyckich, na którym to koncercie obecni byli prezydenci wszystkich stolic tych krajów. Koncert wzbogacają wizualizacje miast prezentowane na ekranie w trakcie utworów, co zawsze bardzo podoba się publiczności. Pani Patrycja Piekutowska podczas koncertu opowiada też niesamowite historie, które w tych miastach przeżyła. 

 

****

 Więcej o PST

 

 Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne: Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową "Bajka" oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy "Prolog" w Suwałkach. Podopiecznymi są, przede wszystkim, dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat Stowarzyszenie zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do szkół uczęszcza ponad 80 uczniów.

Więcej o marce CAL  

 CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Na polskim rynku istnieje od 1985 roku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem. Niedawno obchodziła 35-lecie działalności. Produkuje klasyczne i nowoczesne drzwi drewniane oraz alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). W swojej ofercie proponuje rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*