07.01.2022

Noworoczny koncert Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Wygraj bilety

Styczniowa Filharmonia Suwałk to propozycja dla wszystkich miłośników klasyki… nie tylko operowej! Podczas pierwszego noworocznego koncertu w Suwalskim Ośrodku Kultury usłyszymy najsłynniejsze fragmenty z “Carmen” Bizeta oraz zachwycające, najbardziej znane marsze, polki i walce mistrza Johanna Straussa w znakomitym wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją maestro Krzysztofa J. Kozakiewicza.

“Carmen” Georges’a Bizeta to jedno z najbardziej znanych arcydzieł w historii opery. Prapremierowe wykonanie, owiane aurą skandalu i plotek, odbyło się w Opéra Comique w Paryżu 3 marca 1875 roku i… nie urzekło widzów. Dziś trudno byłoby na całym świecie znaleźć teatr operowy, który nie wystawiłby choć raz tego kochanego przez widzów arcydzieła gatunku, kochanego przez widzów za pełnokrwistą akcję, dramatyzm i pasję. Tytułowa rola jest jedną z najbardziej wymagających, ale i atrakcyjnych, jakie kiedykolwiek napisano na głosy kobiece. To Carmen, kobieta niepokorna i pełna temperamentu, jest symbolem erotycznej charyzmy, żywotności i dynamizmu muzyki Bizeta.

Z największych teatrów operowych świata przeniesiemy się na wiedeńskie salony, żeby pieścić uszy klasyką najwyższej jakości. Usłyszymy najbardziej znane marsze, polki i walce Johanna Straussa syna. Odziedziczony po ojcu talent do komponowania i nieomylny słuch zapewniły mu sukcesy wśród współczesnych mu XIX-wiecznych odbiorców i wieczne miejsce w galerii najsłynniejszych kompozytorów wszech czasów. Strauss pisał polki, marsze i operetki, jednak największą sławę zapewniły mu walce. Jego muzyka bawi, odpręża, można jej słuchać, ale i tańczyć w jej rytm. Jest przykładem znakomitej kompozycji, która przynosi satysfakcję muzykom, a widzom – przyjemność płynącą z rozkoszowania się brzmieniem i melodyką.

Takie właśnie dźwięki – operowe i klasyczne – popłyną ze sceny im. Andrzeja Wajdy podczas Noworocznego Koncertu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej 14 stycznia. Orkiestrę poprowadzi jej dyrektor artystyczny, maestro Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

Koncert odbędzie się w Sali im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury w piątek, 14 stycznia o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł można nabyć online i w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Posiadacze Suwalskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać z rabatów do 50%.

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać podwójne zaproszenie na ten koncert. Więcej informacji w zakładce KONKURS DNIA.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*