08.09.2020

Ostatni tydzień zgłoszeń - XI edycja Konkursu Fotograficznego Człowiek obok mnie

Jeszcze tylko kilka dni zostało na zgłoszenia fotografii do XI edycji Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie" Ostateczny termin zgłoszeń to 14 września 2020 roku.

Więcej informacji na stronie: https://bok.bialystok.pl/wydarzenia/wydarzenie/xi-edycja-konkursu-fotograficznego-czlowiek-obok-mnie/

Świat przez ostatnie miesiące uległ mniej lub bardziej widocznym przeobrażeniom. Modyfikacjom uległy sposoby komunikacji, poruszania się, wykonywania codziennych zadań i pracy. Każdy aspekt naszego życia został nimi dotknięty. Fotografia mogła zostać uwięziona w domach. Jednak obostrzenia nie powstrzymały niezliczonej rzeszy fotografów w dokumentowaniu otaczającego świata w tym szczególnym momencie. Mnóstwo osób fotografujących odnalazło też inspirację w codziennym życiu i jego rutynie. Część ludzi, którzy fotografią chcieli się od zawsze zająć, w zatrzymaniu odnalazło czas, aby się tego rzemiosła w domowym zaciszu nauczyć.

W tym czasie brakowało nam wielu rzeczy, ale chyba najbardziej brakowało nam drugiego człowieka. I właśnie o człowieka i wszystko z nim związane chcemy w tej edycji konkursu zapytać.
Świadomi trudności i szerokości tematu, czekamy na wypowiedzi fotograficzne od wszystkich tych, którzy zechcą się nimi z nami i innymi podzielić.

XI edycja Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie" trwa od 14 sierpnia do 18 września 2020 roku (data rozstrzygnięcia konkursu).

Prace będą oceniane w formule zdjęcia pojedynczego oraz reportażu/cyklu fotograficznego, co jest zmianą w stosunku do poprzednich edycji.

Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty. Zdjęcia ocenia jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej. Konkurs pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Białegostoku.

Laureatom Konkursu – autorom nagrodzonych zdjęć – zostaną przyznane nagrody pieniężne:
GRAND PRIX – zdjęcie pojedyncze – 1600 zł
Wyróżnienie – zdjęcie pojedyncze – 700 zł
GRAND PRIX – reportaż – 1800 zł
Wyróżnienie – reportaż – 900 zł

Wybrane przez jury zdjęcia zostaną także zaprezentowane podczas wystawy w Białostockim Ośrodku Kultury oraz w Internecie w drugiej połowie września.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*