14.11.2021

Piękno i pasja. Prace Jadwigi Tylendy w Galerii Jednego Obrazu

Do końca roku w Galerii Jednego Obrazu można oglądać dzieła Jadwigi Tylendy, zmarłej niedawno animatorki suwalskiej kultury, pedagożki i choreografki, instruktorki Studia Tańca FLEX w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Przez blisko trzydzieści lat aktywnie działała na rzecz rozwoju kultury w mieście i regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Kochała śpiew i taniec. Od kilku lat pasjonowała się rękodziełem, w szczególności haftem. 

Jadwiga Tylenda pracowała w Suwalskim Ośrodku Kultury jako główny instruktor ds. animacji i edukacji, a wcześniej prowadziła pracownię taneczną w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach. Była dyplomowanym nauczycielem, instruktorką tańca, choreografem. Do wszystkich realizowanych przez siebie projektów podchodziła z ogromnym entuzjazmem, pasją i energią. Efekty tej pracy można było podziwiać podczas międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali, konkursów i przeglądów.

Kochała śpiew i taniec. Od 1989 roku tańczyła w ZPiT Suwalszczyzna. Śpiewała w oleckim chórze, pasjonowała się śpiewem białym. W 1991 roku założyła grupę taneczną FLEX, którą również prowadziła. Również dzięki niej powstała pierwsza grupa mażoretek w Suwałkach. Była sędzią podczas festiwali, konkursów i przeglądów mażoretek.

Ekspozycję można oglądać 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Znajduje się w zabytkowym budynku dawnej miejskiej rogatki, w którym od 2008 roku mieści się Galeria Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*