27.02.2021

Rozmarino ożyło. Muzyka i naturalne maski [zdjęcia]

Wydarzenia kulturalne, choć z sanitarnymi obostrzeniami, dostały zielone światło powrotu i znowu zagościły w Ogrodzie Zimowym Rozmarino.

W Galerii „Austeria” w „Rozmarino” suwalczanie moga oglądać nową wystawę fotografii Kasi i Michała Hellerów „Kryzys tożsamości”, której otwarcie nastąpiło podczas 75.edycji Jam Session Wide Open.Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały zrobione wiosną 2020 roku, podczas pierwszej przymusowej izolacji społecznej. Autorzy fotografii mówią, że wystawa powstała spontanicznie i rodzinnie. Wiosną 2020 r., podczas rodzinnych spacerów po lesie, pojawiły się „maski naturalne”, stworzone z takich materiałów jak kora brzozy czy mech, a później maski skonstruowane z kredek i klocków lego, a nawet  ze znalezionej taśmy foliowej, ograniczającej gdzieś przestrzeń na ulicy. Tak powstałe maski stały się kanwą do serii fotografii portretowych, zrealizowanych w sposób zawodowy przez Michała Hellera, według stylizacji i charakteryzacji swojej żony – Kasi Heller. 

Maseczkami, niestety już nie naturalnymi, ale bawełnianymi, "chirurgicznymi" czy tymi z filtrami obowiązkowo musieli mieć zakryte usta i nos widzowie/słuchacze jam session. Nie było baru, poczęstunku i trunków, stoliki restauracji ustapiły miejsca ustawionym jak w kinie krzesełkom, ale muzycy - Marek Brzeziński (ex Night Come), Krzysiek Anuszkiewicz, Andrzej Łanczkowski, Andrzej Zdaniuk (ex Browar Blues Band ), Romek Bejnar, Mariusz Panasiewicz, Gienek Roszko (Friends of Blues ), Mirek Korycki (Age), Bogdan Górski (ex Select) i publiczność dali znać, że są w formie, że są gotowi, że z utęsknieniem czekają na powrót do normalności.

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*