02.08.2021

Suwalczanie 8 października ruszą do kin. Michalina Łabacz i nowe Wesele Wojciecha Smarzowskiego

Studio Metrage, producent filmu "Wesele", poinformowało, że najnowszy obraz Wojtka Smarzowskiego będzie można zobaczyć 8 października w kinach w całej Polsce.

W obsadzie znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru" – Agata Turkot. 

Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak „Wołyń", „Róża", „Drogówka" czy ostatnio nominowanego do Oscara „Bożego Ciała". Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak „Róża", „Drogówka" czy „Kler". Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach „Miasto 44", „Magnezja" czy „Najlepszy".

Pochodząca z Suwałk Michalina Łabacz na dużym ekranie zadebiutowała w innym filmie Wojciecha Smarzowskiego -  "Wołyń" i za rolę Zosi Glowackiej zebrała kilka bardzo prestiżowych nagród. 

Pierwszy film Wojciecha Smarzowskie pt. "Wesele", z Marianem Dziędzielem, Tamarą Arciuch, Bartłomiejem Topą i Arkadiuszem Jakubikiem, mogliśmy obejrzeć w 2004 roku.

Nowe "Wesele" ma być historią miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier. Ma być to szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Wedlug Woj ciecha Smarzowskiego, film będzie "opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści".

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas.

Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.
Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno - z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

 

Materiały prasowe

Fot. Marcin Szpak / Kino Świat 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*