08.07.2023

Suwałki Blues Festival zapełnił Park Konstytucji 3 Maja. Eric Steckel największym magnesem [zdjęcia]

W czwartek tłoczno było w hali Suwałki Arena, a w piątkowe popołudnie i wczesny wieczór fani bluesa i rock and rolla z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych tłumnie zjawili się w Parku Konstytucji 3 Maja.

W tym roku jednym z dwóch głównych miejsc suwalskiej imprezy stały się bulwary nad Czarna Hańczą i pojawiło się pytanie, jaki wpływ nowa lokalizacja, która zastąpiła skrzyżowanie przy ratuszu, będzie miała na wydarzenia w Parku. Na szczęście, ścisłe centrum Suwałk zachowało swój bazarowo-piknikowo-kulturalny charakter.

Nie zabrakło stoisk garmażeryjno-handlowych, ale ludzi zwabiła przede wszystkim muzyka.  Na parkowej scenie wystąpiło hiszpańskie Edgar Blues Trio, fiński Crossfyere, a najwięcej fanów zgromadził koncert amerykańskiego gitarzysty i wokalisty Erika Steckla.

Nie dziwi, bo jak zachwalali organizatorzy, Eric Steckel zadebiutował w świecie blues rocka w 2002 roku jako 11-letni chłopak. W 2003 roku  pojawił się na Sarasota Blues Festival, gdzie  został przedstawiony przez legendarnego Johna Mayalla, jako najmłodszy gitarzysta, jaki kiedykolwiek wystąpił na scenie z Bluesbreakers.

Eric Steckel od ponad 20 lat na scenie i w studio, umacnia swą pozycje w świecie blues rocka charakterystycznym brzmieniem blues metalu. Doskonale mogła się o tym przekonać publiczność w Parku Konstytucji 3 Maja.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*