02.11.2021

Suwałki. Można składać wnioski o stypendia w dziedzinie kultury

Końcówka roku to czas, gdy można ubiegać się o stypendia i nagrody w dziedzinie kultury oraz o stypendia artystyczne. Stypendium kulturalne adresowane jest do wszystkich osób, które chciałyby zrealizować istotny dla miasta projekt z dziedziny muzyki, filmu, literatury, malarstwa, rzeźby bądź innej dziedziny kultury.

W efekcie prac powinno powstać kompletne dzieło lub utwór np. film, album muzyczny itp. O stypendium mogą starać się osoby fizyczne, indywidualnie lub zespołowo. Wnioski przyjmowane będą do 30 listopada 2021 r.

 Nagrody natomiast przyznawane są osobom fizycznym i prawnym za szczególne osiągnięcia na polu kultury. Mogą je otrzymać m.in. twórcy, artyści, organizatorzy i promotorzy działalności kulturalnej, nauczyciele szkół artystycznych. Termin składania wniosków to 15 grudnia 2021 roku.
Do 15 grudnia można również składać wnioski o stypendium artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jest to nowa forma wsparcia finansowego dla uzdolnionych artystycznie uczniów suwalskich szkół, którzy odnoszą sukcesy w swojej dziedzinie, na szczeblu co najmniej wojewódzkim.
Szczegóły dot. stypendiów i nagród znajdują się w poniższych plikach.

Do pobrania:

 

Źródło: UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*