09.08.2021

Suwalscy seniorzy, a potem Krzysztof Masłowski z zespołem. Muzyczny weekend w Suwałkach [zdjęcia]

W sobotę na Placu Marii Konopnickiej występowali suwalscy seniorzy - przybliżali postaci patronów roku w Suwałkach, czyli Teofila Noniewicza i Andrzeja Wajdy. Śpiewali piosenki związane z Suwalszczyzną, prowadzili quiz z nagrodami dotyczący ich życia, tańczyli poloneza i walca.

- Stowarzyszenie Seniorzy z Pasją HORYZONT przedstawiło społeczeństwu Suwałk koncert pt. „Patroni Suwałk w 2021 roku”. Wystąpiły zespoły, które pracują przy Stowarzyszeniu HORYZONT: wokalne Ocean Życia, Cantabile i zespół taneczny Diament. Gościnnie zespołowi Cantabile towarzyszył zespół instrumentalny Sentimental Journey Band - informuje J. Sowulewska.

Seniorzy wybrali ciekawą formę przedstawienia twórczości reżysera Wajdy - za pomocą piosenki i tańca. Piosenkę lub taniec należało skojarzyć z tytułem filmu np. polonez – Pan Tadeusz, Czerwone Maki na Monte Casino – Popiół i Diament. Natomiast pytania o Noniewicza dotyczyły życia prywatnego i zawodowego.

Było to trzecie zadanie z projektu „Inspiracje seniorów z pasją”, który jest dofinansowany przez UM Suwałki.

Natomiast o 20:00 rozpoczął się kolejny koncert z serii Na Dywaniku u Marii. Wystąpił Krzysztof Masłowski & Band. Muzycy wykonali największe przeboje zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka.

 

Katarzyna Kamińska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*