05.10.2021

Trwa nabór do pracowni ceramiki i grafiki Suwalskiego Ośrodka Kultury

Pod okiem Olgi Wielogórskiej, znanej rzeźbiarki, malarki i graficzki, w pracowni SOK powstają oryginale i niepowtarzalne przedmioty z gliny.

Korale, wisiorki, kolczyki, broszki, naczynia, mozaiki, ceramiczne obrazki, ozdobne kafle, guziki, a nawet rzeźby czy proste instrumenty oraz wiele innych przedmiotów użytkowych i ozdobnych. Zajęcia są prowadzone nieodpłatnie w SOK Noniewicza 71.

"Uczestnicy zajęć będą tworzyć niepowtarzalne przedmioty dekoracyjne według własnych pomysłów, inspiracji i wyobraźni. Z wyjątkowo przyjaznego materiału, jakim jest glina, powstaną niebanalne korale, wisiorki, kolczyki, broszki oraz oryginalne naczynia, mozaiki, ceramiczne obrazki, ozdobne kafle, guziki, a nawet rzeźby czy proste instrumenty oraz wiele innych przedmiotów użytkowych i ozdobnych. Właściwie na każdym etapie ceramicznego wtajemniczenia można będzie rozpocząć lub kontynuować prace. Przygotowałam bogate zaplecze eksponatów ceramicznych, które pokażą uczestnikom możliwości pracy w glinie i ze szkliwami. Liczę na twórcze podejście i własną przygodę z ceramiką, gdzie ograniczeniem będzie jedynie własna wyobraźnia i cierpliwość." - zachęca Olga Wielogórska, prowadząca zajęcia w Pracowni Ceramiki i Grafiki Suwalskiego Ośrodka Kultury SOK

Olga Wielogórska jest rzeźbiarką, malarką, instruktorką rękodzieła artystycznego i graficzką warsztatową. Mieszka i tworzy na Suwalszczyźnie. Pracuje w różnych materiach; rzeźbi w kamieniu polnym, jest autorką wielu rzeźb znajdujących się w przestrzeni miejskiej Suwałk, tworzy ilustracje do książek. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Norwegii, na Litwie, Białorusi oraz w Polsce. Dwukrotna została stypendystką Prezydenta Miasta Suwałki.

Zapisy telefoniczne (87 566 08 80) lub mailowe na adres na adres mailowyolga.wielogorska@soksuwalki.eu. Pracownia prowadzi zajęcia dla dzieci (7-12 lat), młodzieży (13-19 lat) i dorosłych (20+). Zajęcia są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o Pracowni Ceramiki i Grafiki prowadzonej przez Olgę Wielogórską można znaleźć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*