19.10.2021

Wystawę Hasłoobrazy Andrzeja Zujewicza będzie można oglądać w Sopocie

Andrzeja Zujewicza suwalczanom przedstawiać nie trzeba. Artysta tworzy zazwyczaj duże cykle malarskie, liczące po kilkadziesiąt prac (Ptaki, Zwierzęta domowe, Ślady życia, Człowiek i Notatnik osobisty.

W swojej twórczości odnosi się często do człowieka, ale także inspirują go zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły i codzienność. To, co jest powtarzalne, cykliczne, ziemskie, lub nieziemskie. Źródłem natchnienia jest jego własne życie; często maluje autoportrety.

Ostatni cykl Hasłoobrazy łączy elementy grafiki i malarstwa. Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem  – wykonanym w linoleum – hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu. Ciągle eksperymentuje; tworzy kompozycje czasem op-artowskie, abstrakcyjne, lub łączy je z realnymi elementami.

…Jest coś lekkiego, przewrotnego w jego pracach, co sprawia, że widz może zobaczyć znane rzeczy i sytuacje, z nieoczekiwanego punktu widzenia.

(dr Katarzyna Zimna)

Wystawa HASŁOOBRAZY powstała z prac głównie z tego cyklu i przygotowana została do prezentacji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie we współpracy z Agencją Zegart.

Wystawa czynna 21.10 – 28.11.2021

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*