21.03.2024

Suwalska Liga Bowlingowa. Emocje do ostatniego rzutu, a nawet dłużej [wideo i zdjęcia]

Jeszcze tylko Turniej Masters w najbliższy wtorek i aż do jesieni na kolejne rozgrywki będą musieli poczekać uczestnicy regionalnych, bo biorą w nich udział zespoły z naszego miasta i z Sejn, rozgrywek w kręgielni MK Bowling Suwałki.

Drużyny reprezentujące różne firmy, zakłady pracy, grupy przyjaciół, znajomych  czy rodziny tworzą zupełni amatorzy, jak i wyczynowi gracze, którzy w zespołach Suwalskiego Towarzystwa Bowlingowego występują w ogólnopolskiej ekstraklasie, I i II lidze.  

Trochę odpoczynku i uspokojenia nerwów się przyda, ponieważ emocji w ostatnich meczach 14. edycji Suwalskiej Ligi Bowlingowej było aż nadto. Ekipie Tito Trans, do ostatecznego triumfu potrzeba było zwycięstwa nad przedostatnimi w tabeli Agentami Niezależnymi. Faworyt, który poprzedni sezon niespodziewanie zakończył na 3. pozycji, tym razem nie zawiódł. Wygrał ostatni mecz 646:544. Zawodnicy z Tito Trans, o czym w materiale wideo opowiada Tomasz Żukowski, powalczą teraz w ekstraklasie w zespole KB Suwałki I o mistrzostwo kraju.  

Ze wszystkich 12 spotkań, Tito Trans przegrał tylko jedno z Drewtarkiem Sejny, który w historii trzykrotnie zwyciężał  Ligę, ale w 13. edycji wylądował poza podium. Teraz Drewtark mógł być nawet pierwszy, ale przed dwoma tygodniami sensacyjnie uległ rodzinnej ekipie Linde Mir Gaz (kto jest kim w rodzinie Żuchowskich w naszym filmiku opowiada Izabela Żuchowska). Sejneńska drużyna najpierw zaległym meczu pokonała broniące tytułu ZWM-Geo 731:679, a potem pokonała Stowarzyszenie Elektryków Polskich 713:616 i zakończyła rozgrywki na 2. miejscu. Radości z powrotu na podium, i to na jego drugi stopień nie krył obchodzący akurat imieniny Józef Zawadzki, najstarszy zawodnik ligi, uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów (patrz filmik).

Na drugiej pozycji widziała już siebie ZWM-Geo, która zgromadziła tyle samo dużych punktów i miała lepszy bilans małych, ale okazało się, że przy równej liczbie dużych punktów o kolejności decyduje wynik bezpośredniego spotkania. Bogdan Dojnikowski i Marek Zdancewicz z ZWM-Geo mówią o tym w materiale wideo. W ostatnim meczu sezonu ZWM-Geo, mistrz poprzedniego sezonu,  po zaciętym meczu pokonał wicemistrza, Sequel 701:690.

Małe punkty, z racji tego, że każda z drużyn miała po jednej wygranej w rywalizacji bezpośredniej, musiały zadecydować o miejscach 7., 8. i 9. Aquael, Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Suwalskie Kopalnie Surowców Mineralnych zdobyły bowiem po 15 dużych punktów. Anna Szydłowska z Aquaelu w materiale wideo opowiada, w jaki sposób zostaje się najlepszą zawodniczką Ligi (najlepszym zawodnikiem został Wojciech Górski z Drewtarku), a Wojciech Wędrychowski, który w jednym ze spotkań uzyskał najwyższy wynik – 268 punktów, zdradza tajniki tak wysokiej skuteczności.

Najlepszym graczem ostatniej kolejki sezonu został Krzysztof Grzymkowski z Drewtarku – 224 pkt., przed Gerardem Kasiborskim z SEP-u – 212, Dariuszem Chodorowskim (Transport Stefanowski) – 211 i Remigiuszem Makarewiczem (Sequel) – 203.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ   

 


Wyniki ostatniej kolejki

 

Końcowa tabela

 

Od początku rozgrywek, w których uczestniczyło w sumie 81 osób, trwała indywidualna rywalizacja o prawo gry w zamykającym 14. edycje SBL Turnieju Masters. W najbliższy wtorek do walki o prymat stanie 32 najlepszych, wyłonionych po wyciągnięciu średniej z 6 najlepszych występów.   

   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*