10.04.2015

Biskup ełcki pobłogosławił suwalskich maturzystów [zdjęcia]

O suwalskich maturzystach pamiętał ks. biskup Jerzy Mazur. W czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Jego Apostołów odbyło się modlitewne spotkanie uczniów klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych z pasterzem diecezji ełckiej.

Młodzież mogła wysłuchać prelekcji, wygłoszonej przez kustosza sanktuarium, ks. Jaremę Sykulskiego, obejrzeć pantomimę wykonaną przez gości z Ełku, a następnie uczestniczyć w uroczystej Mszy świetej. Biskup, odwołując się do przykładu św. Faustyny Kowalskiej, zachęcał do zaufania Bożemu miłosierdziu.

W spotkaniu uczestniczyli również suwalscy wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Krakowie. Towarzyszyli im licznie przybyli kapłani, wśród nich  ks. Wojciech Kotarski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej.

Wszystko wskazuje, że było to pierwsze historyczne spotkanie. Zarówno biskup, jak i ks. J. Sykulski, chcieliby, aby co roku maturzyści mogli spotkać się z ordynariuszem i otrzymać jego błogosławieństwo na egzamin dojrzałości.

tekst i foto: Aleksandra Bieryło

Tekst i fot. Aleksandra Bieryło

Tekst i fot. Aleksandra Bieryło
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*