14.09.2015

Czy PWSZ podbije Ukrainę? Ruszyła letnia szkoła dla cudzoziemców [zdjęcia]

Dwudziestu Ukraińców polskiego pochodzenia rozpoczęło szkołę letnią w suwalskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Przez kilkanaście dni będą uczyć się języka polskiego i poznawać tutejszą kulturę. Uczelnia liczy, że wielu z nich zechce rozpocząć studia w Polsce.

- Podoba mi się uczelnia i miasto. Zdecydowałam się, że będę tu studiować kosmetologię – mówi Natalia Łomiańska, pochodząca z obwodu charkowskiego.

Oprócz niej do Suwałk przyjechało jeszcze dwudziestu młodych maturzystów. Pochodzą z różnych stron Ukrainy, a łączy ich polskie pochodzenie. Stąd też wszyscy ubiegają się o Kartę Polaka, która umożliwi im bezpłatne studia na polskich uczelniach.

Władze PWSZ chcą, aby Ukraińcy wybrali właśnie Suwałki. Ma ich ku temu zachęcić pierwsza edycja szkoły letniej. W czasie dwóch tygodniu poznawać będą region i uczelnię oraz intensywnie uczyć się języka polskiego.

- Ukraina to, po Litwie i Białorusi, kolejny krok naszej uczelni. Chcemy, żeby coraz więcej młodzieży zza wschodniej granicy korzystało z naszej oferty edukacyjnej – podkreśla Jarosław Kuczyński, prorektor PWSZ.

(mkapu)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*