23.01.2015

Hurra! Ferie! Jak można je spędzić w Suwałkach?

Już w piątek po południu szkoły w województwie podlaskim zostaną zamknięte na dwa tygodnie. Dzieci i młodzież rozpoczną ferie- czas odpoczynku po pracowitym semestrze. Będzie można dłużej pospać, a popołudnia spędzać bez zaglądania do zeszytów i książek. Chociaż nie dotyczy to chyba maturzystów…

Jak spędzić ferie w Suwałkach? Propozycji jest wiele: bale karnawałowe, warsztaty, eksperymenty, zajęcia sportowe, zabawa pod chmurką – tym bardziej, że nawet pogoda poszła na rękę i w końcu sypnęło śniegiem.

Specjalne programy na ferie przygotowały m.in. : Suwalski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Publiczna i Muzeum Okręgowe.

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych poszukiwań Misia Uśmicha, odkrywania tajemnic jeziora Wigry i legend baśniowej Suwalszczyzny oraz na wyprawę się w świat krasnoludków. Ci, którzy lubią prace manualne, będą mogli zaprojektować i wykonać biżuterię i maski karnawałowe, rzeźbić, lepić i malować.

- Dzieci małe i duże zapraszamy na zajęcia taneczne, zapalonych gitarzystów i wokalistów na warsztaty muzyczne, miłośników śpiewu na warsztaty gospel i wokalne, fanów kina i teatru na zajęcia z Teatrem Efemerycznym. Chętni będą mogli wziąć udział w pracach nad przedstawieniem jasełkowym pod okiem Marka Cichuckiego – i wystąpić przed publicznością! – zapraszają organizatorzy zajęć.

Szczegółowy program ferii w SOK TUTAJ 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach czas ferii zainauguruje Wielkim Sportowym Karnawałem. W niedzielę, 25 stycznia w hali OSiR odbędzie się blok imprez sportowo-rekreacyjnych , dedykowany dla dzieci i rodziców. Będzie ścieżka sprawnościowa, animacje, pokazy iluzji, licytacja nagród. Zabawa rozpocznie się o 10.00. Potrwa do 15.00.

Od 26 do 30 stycznia odbędą się dni otwarte w Ośrodku Żeglarskim na Zastawiu. Będzie można dowiedzieć, się, jak zostać żeglarzem i poznać podstawy tej dyscypliny.

We wtorek, 27 stycznia będzie można wybrać się na wycieczkę do Republiki Ściborskiej koło Gołdapi. W programie m.in. jazda psim zaprzęgiem i zwiedzanie chat Eskimosów.

Dzień później otwarty turniej piłki nożnej szkół podstawowych i gimnazjalnych. W czwartek kolejna wycieczka. Tym razem do Nowej Wsi. A tam nie lada atrakcja, bo kulig w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Miłośnicy pluskania się będą mogli korzystać z Aquaparku, modelarze spotkać się na swojej hali, a osoby zainteresowane boksem przyjść na otwarty trenig prowadzony przez Pawła Pasiaka.

W sobotę, 7 lutego odbędzie się chyba najzimniejszy mecz piłki nożnej. Na boisku zmierzą się drużyna RECMAN Football League kontra drużyna Prezydenta Miasta. Po sportowym pojedynku odbędą się wybory najsmaczniejszej grochówki. Więcej informacji na stronie OSiR Suwałki.

Do szusowania na nartach i deskach zaprasza WOSiR Szelment. W ferie - od 26 do 300 stycznia i od 2 do 6 lutego dzieci i młodziez z Suwałk będą do Szelmentu mogły dojechać zupełnie za darmo autobusami PGK z Placu Marii Konopnickiej - o 10.00, 13.00 i 16.00 oraz z przystanku przy Reja-Lityńskiego - o 10.06, 13.06 i 16.06. Powrót- 10.45, 13.45 i 16.45. Więcej informacji na stronie WOSiR Szelment.

Biblioteka Publiczna przy ul. Emilii Plater zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia literackie i plastyczne. Zajęcia będą się odbywały od 11.00- 13.00. Będzie można posłuchać bajek, obejrzeć pantomimę, wziąć udział w konkursach. 7 lutego odbędzie się wielki bal karnawałowy (12.00-15.00).

Do udziału w ciekawych zajęciach zachęca również suwalskie muzeum. Dwie placówki – Muzeum Okręgowe przy ul. Kościuszki 81 i Muzeum im. Marii Konopnickiej, przy ul. Kościuszki 31 zapraszają na warsztaty plastyczne, muzyczne, etnograficzne, zwiedzanie wystaw oraz na… spotkanie z krasnoludkami.

Mały Inżynier przy ul. Kościuszki 76 zaprasza dzieci w wieku 7 – 15 lat do udziału w eksperymentach. Będzie też można zobaczyć, jak działają roboty. Więcej informacji pod nr Tel. 503 309 646.

Z kolei Przedszkole Little Star przy ul. Sportowej 8 zachęca do udziału w płatnych turnusach półkolonii językowych. Odbędą się one w dniach 26-30 stycznia i 2-6 lutego, w godz. 8.00-16.00. Dzieci zostaną podzielone na dwie grupy – 3-4 lata i 5-12 lat. Przygotowano dla nich zabawy językowe, sportowe i kulinarne. W programie też m.in. wyprawa do Laboratorium Symulacji Medycznej. Zapisy i informacje: 504 479 731 i 509 611 464.

W drugim tygodniu ferii zimowych suwalska Policja zaprasza młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych do udziału w Turnieju Strzeleckim. Jest to propozycja alternatywnego zagospodarowania czasu wolnego. Celem turnieju jest popularyzacja strzelectwa sportowego i propagowanie zdrowego współzawodnictwa. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły walczyć będą o puchary, medale i dyplomy.

Wszyscy chętni do udziału w Turnieju Strzeleckim mogą zapoznać się z regulaminem i zgłaszać się do 29 stycznia.

 

 

(just)

udostępnij na fabebook
23.01.2015, 20:46:54

F1

Dla chętnych fajnych wrażeń narciarskich polecam suwalską Dąbrówkę. "3 kroki " od centrum miasta. Rodzinna atmosfera, brak kolejek i świetnie przygotowany stok- polecam.

27.01.2015, 17:25:37

Ferie z OSIR

...super sprawa...tylko dlaczego na wszystkie organizowane imprezy wyjazdowe trzeba ZAPISYWAĆ SIĘ ...już przed Feriami wszystkie imprezy były ZAREZERWOWANE!!! Panie Dyrektorze pan na nartach a Tu takie numery odchodzą!!!

Skomentuj:
nick*
komentarz*