10.06.2020

Łatwy, nawet banalnie łatwy. Maturzyści po egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym

Środa jest trzecim dniem maturalnych zmagań. Po języku polskim i matematyce abiturienci przystąpili o 9.00 do matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym. O 14.00 rozpocznie się egzamin na poziomie rozszerzonym z tego przedmiotu.

 

 

Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

 

Język angielski jest bardzo chętnie wybierany przez maturzystów. Egzamin na poziomie podstawowym pisało prawie 256 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, a więc 94 proc. z nich. Chęć zdawania matury na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego zadeklarowało 163 tys. tegorocznych absolwentów - blisko 60 proc. zdających angielski. Ci, którzy nie przystąpili do matury z języka angielskiego, wybierali niemiecki - na poziomie podstawowym będzie go zdawać 11,5 tys. tegorocznych absolwentów, na rozszerzonym- 6,9 tys. Egzamin z j. niemieckiego odbędzie się 18 czerwca. Trzecim najchętniej wybieranym językiem obcym jest j. rosyjski – zdających na poziomie podstawowym 4 tys., na poziomie rozszerzonym – 2,5 tys. Egzamin odbędzie się 26 czerwca.

Przypomnijmy, że aby zdać maturę, należy obowiązkowo przystąpić do egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego nowożytnego. W tym roku z powodu pandemii odwołano egzaminy ustne.

 

 Źródło: OKE w Łomży

 

Zdaniem maturzystów, tegoroczny egzamin z angielskiego na poziomie podstawowym był łatwy, nawet „banalnie łatwy”.  

Każdego dnia egzaminów abiturienci oraz zespoły nadzorujące muszą pamiętać o obostrzeniach.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*