04.12.2015

Mikołajkowo i charytatywnie w II LO. Gospodarze nie do pokonania [wideo i zdjęcia]

Po raz siedemnasty w Zespole Szkół nr 2 odbył się Mikołajkowy Turniej. Co roku, organizowane przez uczniów zmagania piłkarskie, przynoszą mnóstwo emocji oraz zabawy. W tym roku nie mogło być inaczej. Tłumnie zebrana, ubrana w zielone barwy, uczniowska młodzież zaskoczyła wszystkich, którzy zawitali na halę sportową.

Gorący doping rozpoczął się o wiele wcześniej niż pierwszy gwizdek sędziego. Nikt nie oszczędzał swoich sił i głosu by wspierać grającą w zielonych trykotach z czarnymi spodenkami drużynę II Liceum. To właśnie oni niesieni gorącym dopingiem całkowicie dominowali na boisku i jak na gospodarzy przystało wygrali wszystkie 3 mecze zapewniając sobie upragnione zwycięstwo.

Słowa uznania należą się bramkarzom, gdyż oboje w całym turnieju zachowali czyste konto. Czarnym koniem tych rozgrywek okazała się drużyna reprezentująca IV liceum ogólnokształcące, która wygrywając z I i III ogólniakiem  sprawiła miłą niespodziankę i zdobyła 2 miejsce.

Każdy kolejny turniej organizowany jest z większym rozmachem, a co za tym idzie udaje się zebrać coraz więcej pieniędzy dla potrzebujących. Oprócz wsparcia finansowego tradycją od dwóch lat stało się spełnianie marzeń dzieci, którym pomagamy – twierdzą nauczyciele.

W zawodach zwycięstwo zeszło na dalszy plan, ponieważ głównym celem była pomoc choremu chłopcu. Wszystkie zebrane pieniądze z akcji zostaną przekazane na leczenie 9-letniego Mateusza, u którego wykryto chorobę nowotworową – mięśniak Ewinga klatki piersiowej.

Oprócz oglądania zmagań czysto piłkarskich widzowie mogli odczuć dreszczyk emocji przyglądając się pokazowi karate oraz uczestniczyć w małym koncercie w wykonaniu uczniów. W pewnym momencie hala zamieniła się w wielki parkiet taneczny a nauczyciele nie mogli wyjść z zachwytu  jak świetnie potrafi bawić się młodzież. Szczególną na to uwagę zwrócił Daniel Ołowniuk, pod którego wodzą gospodarze odnieśli zwycięstwo.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Putra, a miano MVP odebrał Błażej Siłkowski – obaj II Liceum, wychowankowie Wigry Suwałki.  

Tabela oraz szczegółowe wyniki:

 

Lp

Drużyna

Pkt.

Bramki

1

II Liceum

9

16-0

2

IV Liceum

6

6-9

3

I Liceum

3

10-9

4

III Liceum

0

2-16

 

II LO – IV LO 5:0

I LO – III LO 7:1

II LO – I LO 4:0

IV LO – III LO 2:1

I LO – IV LO 3:4

II LO – III LO 7:0

Adrian Milewski

udostępnij na fabebook
04.12.2015, 23:58:18

Zielarz

Chyba ktoś się bał Zielna zaprosić żeby broń Boże nie wygrali....

05.12.2015, 14:20:05

Drugie Najlepsze!!!!

Jak bys sie zainteresowal to co roku w tym turnieju biora udzial same licea, poza tym na ostatnim turnieju halowym 2 liceum zajelo pierwsze miejsce wiec nie bylbym taki pewien zwyciestwa zielnej...

05.12.2015, 15:43:31

ogolniak

Przypominam że spotkaliśmy się w październiku wynik znasz czy Ci przypomnieć? !

05.12.2015, 16:37:18

ogolniak

Przypominam że spotkaliśmy się w październiku wynik znasz czy Ci przypomnieć? !

05.12.2015, 16:52:32

hahah

no ta, wszyscy sie boją zielnej

Skomentuj:
nick*
komentarz*