25.05.2018

Młodzież z II LO i ZS 4 na Forum Przedsiębiorczości w Olicie. Bogdan Topolski mówił o Blues Festival

Świat biznesu nie jest idyllą, wygrywają w nim najlepsi – o tym mogli przekonać się młodzi uczestnicy Międzynarodowego Forum Przedsiębiorczości.

Kilkudziesięcioosobowa grupa młodzieży z Technikum Ekonomicznego oraz II Liceum Ogólnokształcącego gościła w czwartek w  Olicie (Alytus) na Litwie. Organizatorem forum było stowarzyszenie Euroregion Niemen oraz litewska Instytucja Publiczna PVC.

Tematem wiodącym była rola partnerstwa prywatno – publicznego w rozwoju przedsiębiorczości ludzi młodych oraz uwarunkowania funkcjonowania startupów w regionie. Młodzież mogła przyjrzeć się bliżej konkretnym przykładom, m.in. z Finlandii i Wielkiej Brytanii.

Burzliwymi oklaskami nagrodzono wystąpienie Bogdana Topolskiego, który w języku angielskim przybliżył realia, finanse oraz organizację Suwałki Blues Festival. 

Młodzież miała również okazję sprawdzić się w specjalnych warsztatach. Jeden z uczestników, Juliusz Błażewicz (z II LO) podkreśla:

- Uczestnictwo w Międzynarodowym Forum Przedsiębiorczości było bardzo cennym doświadczeniem, a także świetną okazją do doskonalenia zdolności komunikacji w języku angielskim, w którym prowadzone były wszystkie wykłady i panele dyskusyjne – mówi Juliusz Błażewicz z II LO. - Najbardziej zapadł mi w pamięć panel dyskusyjny polskiej i litewskiej młodzieży oraz przedsiębiorców i profesorów z Uniwersytetu Kowieńskiego. Wspólnie wypracowaliśmy swoje propozycje dotyczące roli młodych w biznesie i tego, co mogą zaoferować młodzieży przedsiębiorcy oraz uniwersytety. Mogliśmy osobiście poznać i porozmawiać z przedsiębiorcami i profesorami, wymieniać swoje poglądy i spostrzeżenia. Forum było cenne również ze względu na możliwość poznania Olity oraz krótkiego odpoczynku nad Niemnem.

Aleksandra Bieryło 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*