05.01.2018

Pierwszy taki bal. Za tydzień w Suwałkach rozpoczną się studniówki

Już za tydzień, 12 stycznia, w Suwałkach rozpoczną się studniówki. Na wielkim balu jako pierwsi będą bawić się tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego.

- W tym roku szkolnym w ostatnich klasach technikum uczy się prawie 90 uczniów. Udział w studniówce zapowiedziało 54 - mówi Joanna Woronko, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

Maturzyści z „Zielnej” na swój pierwszy wielki bal wybrali Hotel LOFT przy ul. Pułaskiego. Poloneza szlifują na przestronnym szkolnym korytarzu.

Dzień później hasło „Poloneza czas zacząć” usłyszą maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi, VII Liceum także z Oddziałami Dwujęzycznymi przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach oraz uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego przy ul. Ogrodowej.

Pierwsi będą balować w Centrum Bankietowym „Astoria” przy ul. Hubala . Studniówka rozpocznie się o 19.00 i weźmie w niej udział około 130 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. VII LO na zabawę wybrało przestronną salę Hotelu Szyszko przy ul. Innowacyjnej. Bawić się tam będzie około 70 uczniów tej szkoły. O połowę mniej maturzystów ma w tym roku szkoła sióstr salezjanek. Uczniowie ze szkoły przy Ogrodowej – 50 osób, na studniówkę wybrali Restaurację Ludową.

19 stycznia na balu w „Astorii” bawić się będą uczniowie Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Sejneńskiej. W tym roku szkolnym w technikum ZS nr 4 uczy się 59 czwartoklasistów.

Dzień później, 20 stycznia, odbędzie się studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i Zespołu Szkół Technicznych.

Tradycyjnie maturzyści I LO studniówkę będą mieli u siebie. Na ten jeden dzień hala sportowa I LO zmienia się nie do poznania, w klimatyczną salę balową. Uczniowie ZST, podobnie jak w minionych latach, wybrali „Astorię”.

- Z naszej szkoły bawić będzie się około 160-170 maturzystów – mówi Anna Musiałowicz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. - Do tego nauczyciele, zaproszeni goście, w sumie udział w balu weźmie zapewne około 300 osób – dodaje.

Studniówkowy maraton zakończy w Suwałkach II Liceum Ogólnokształcące im. Z. Podhorskiego.

- My także wybraliśmy „Astorię” - mówi Zbigniew Pawłowski, zastępca dyrektora szkoły. - Mamy 148 maturzystów. Na studniówce 27 stycznia pojawi się pewnie około 140. Ćwiczą zawzięcie poloneza. Od kilku lat każda klasa przygotowuje dodatkowo oddzielny układ. Zawsze jest owiany tajemnicą. Głównie to chłopcy wykazują się w tej kwestii inwencją – dodaje dyrektor Z. Pawłowski.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*