23.01.2018

Studniówka 2018 w Suwałkach. VII LO tanecznym krokiem do matury [zdjęcia]

W tym roku nie będzie naboru do VII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Suwałkach , za cztery lata zabraknie więc w nim studniówkowej imprezy. Wielce udana za to była Studniówka 2018.

Najmłodsza spośród suwalskich szkół średnich powstała przy PWSZ w 2013 roku. Tegoroczny bal był trzecim w historii.  W sali Hotelu Szyszko     

bawiło się prawie 60 maturzystów. Dyrektor Dorota Koncewicz życzyła im, by także przez egzamin dojrzałości przeszli tanecznym krokiem.

Rajmund Gieros, przewodniczący Rady Rodziców dziękował nauczycielom za trud włożony  w wychowanie młodzieży, a przedstawicielka tej ostatniej, Katarzyna Mordas zebrała pochwały za perfekcyjne przygotowanie balu. Kolejna uczennica, Iga Borejszo opracowała choreografię poloneza, do którego jako pierwsi ruszyli nauczyciele.  

Maturzyści VII LO, ich partnerzy i goście, w sumie 130 osób zapamięta tę studniówkę na długo.

Jak wspomnieliśmy, takiej zabawy nie będzie w 2022 roku, gdyż z braku miejsca w gmachu PWSZ, decyzją senatu uczelni, tegoroczny nabór do VII LO nie dojdzie do skutku. Z powodu wydłużenia cyklu kształcenia w liceach do czterech lat, nie będzie także, ale to już we wszystkich ogólniakach, Studniówki 2020.      

(red)    

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*