14.12.2013

Suwałki z chemiczno- fizycznej strony

Młodzież w naszym mieście posiada bardzo zróżnicowane pasje, którymi na szczęście lubi dzielić się przy każdej możliwej okazji. Jest to nie tylko sport, ale również nauki ścisłe, na przykład chemia czy fizyka.

Właśnie tym przedmiotom szkolnym poświęcony jest konkurs „CHAIN REACTION – Reakcja łańcuchowa”, w którym udział bierze suwalski zespół - Krejzolki, składający się z pięciu licealistek: Agnieszki Bykowskiej, Joanny Bartoszewicz, Eweliny Wasilewskiej, Anny Kowalewskiej, Karoliny Anny Drażby oraz ich koordynatora – Jerzego Danilewicza.

Na czym polega CHAIN REACTION?

Konkurs polega na zbudowaniu ze swoim zespołem najciekawszej konstrukcji reakcji łańcuchowej z wykorzystaniem ciekawych zjawisk fizyki i chemii. Aby wziąć w nim udział, należy nagrać film, w którym uczestnicy zaprezentują swój kreatywny pomysł. Liczy się oryginalny pomysł oraz wiedza. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe dla członków zwycięskiego zespołu oraz ich nauczyciela prowadzącego. Zyska również szkoła, której drużyna odniesie sukces: trafią do niej materiały edukacyjne oraz zostanie ufundowane wyposażenie laboratorium.

Z inicjatywą wzięcia udziału w konkursie wyszedł Szef Zespołu – Jerzy Danilewicz, który jest nauczycielem chemii Krejzolek. Cała drużyna pracowała nad projektem około czterech tygodni. Nie jest to do końca to, co dziewczyny miały w planach, ponieważ zabrakło im czasu oraz warunków na realizację, jednak są zadowolone z końcowych efektów.

Krejzolki włożyły sporo pracy w przygotowanie filmu. To jedyny zespół z naszego miasta, który wziął udział w „Reakcji łańcuchowej”. Pomóżmy im wygrać!

Głosować możemy codziennie, wchodząc w link podany poniżej i klikając „głosuj”: 

http://www.chemgeneration.com/pl/chainreaction/zesp%C3%B3%C5%82-krejzolki.html

 

Magdalena Jaroma

udostępnij na fabebook
14.12.2013, 21:33:07

GOSC

Głosujemy, Głosujemy! :D

15.12.2013, 17:25:39

Sceptyk

Nie ma szans dobić 12 000

15.12.2013, 21:48:36

ugly

to udowodnijmy, że ma szansę

15.12.2013, 22:13:56

Uczennica

Są szanse. Nie poddajemy się!!

16.12.2013, 16:05:27

Ich bin

Nie ma wyjścia. Mniej gadać, więcej głosować ;)

Skomentuj:
nick*
komentarz*