19.11.2013

Suwalska wolna scena

W sobotni wieczór w Suwalskim Ośrodku Kultury odbył się muzyczny Hyde Park. Każdy mógł zaprezentować swój talent muzyczny bez względu na kategorię, którą się zajmuje. Przekrój uczestników był zróżnicowany: od spokojnych aranżacji, przez utwory z musicalu, na zespołach o cięższych brzmieniach kończąc.

I właśnie ta ostatnia kategoria ujęła publiczność – pierwsze miejsce należy do suwalskiego zespołu Now Arise w składzie: Jakub Kuklewicz, Kamil Szpakowski, Kacper Aleksandrowicz, Oskar Jakubanis.

To już kolejny raz, kiedy suwalscy artyści- amatorzy mogli spróbować swoich sił w obecności publiczności. Po zakończeniu konkursu na scenie pojawił się miejscowy zespół rockowy Twinpix, którego reaktywacja miała miejsce w tym roku. Punktem kulminacyjnym całej imprezy było głosownie w oryginalnym stylu – uczestnicy konkursu posiadali własne kolory, w których wolontariusze rozdawali kartki. Publiczność zgniatała kartkę w wybranym przez siebie kolorze i rzucała pod scenę. Ten pomysł z pewnością przypadł do gustu głosującym.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapowiedzieli, że wydarzenie będzie organizowane regularnie, co dwa miesiące, a do Hyde Parku muzycznego dołączy również literacki.

                                                                                                                                                                                                                                     Magda Jaroma

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*