02.06.2018

Suwalskie Juwenalia 2018. Jedna wielka impreza dla całego regionu [wideo i zdjęcia]

Tłumy przed sceną i olbrzymi piknik w Parku Konstytucji 3 Maja, zatłoczone ulice, restauracje, bary i puby w centrum. Tak 1 czerwca, za sprawą święta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, wyglądało późne piątkowe popołudnie i wieczór w Suwałkach.

 - Chcieliśmy, żeby to było święto nie tylko studentów i pracowników uczelni, ale wszystkich mieszkańców – mówi dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach. – Cieszę się, że to się nam udało, razem z nami bawią się nie tylko suwalczanie, ale goście z całego regionu.

Były tłumy, bo licznych fanów mają grające disco polo i dance After Party, mieszankę pop-u i reggae Jamal, no i didżej C-Bool, który plac przed muszlą koncertową zamienił w wielką dyskotekę.

Lubiący zabawę studenci zamówili ciepłą pogodę, atmosfera w parku była tak gorąca, jak podczas lipcowego festiwalu bluesa czy sierpniowych Dni Suwałk.

Dla młodszych konkursy z nagrodami, taniec i akrobatyka. Do Parku Konstytucji będą mogli wrócić razem z rodzicami w niedzielę, 3 czerwca, trzeciego dnia Suwalskich Juwenaliów na zaplanowany w godz. 12-18 piknik rodzinny „PWSZ dzieciom”.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

Fot. Marcel Kwiatkowski 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*