16.06.2019

Trwa rekrutacja do PWSZ w Suwałkach [zdjęcia]

Jedyna publiczna uczelnia w regionie, 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia – ściśle związanych z potrzebami rynku lokalnego, wysokie stypendia, czy bezpłatne studiowanie popołudniami, to tylko niektóre zalety studiowania na suwalskiej uczelni.

Na przyszłych studentów czekają 3 wydziały i 15 kierunków kształcenia.

Wydział Ochrony Zdrowia:

 • ratownictwo medyczne
 • pielęgniarstwo
 • kosmetologia
 • bezpieczeństwo wewnętrzne (I i II stopień)

Wydział Politechniczny:

 • zarządzanie i inżynieria produkcji
 • budownictwo
 • transport
 • produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych (NOWOŚĆ)

Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny:

 • finanse i rachunkowość
 • ekonomia (I i II stopień)
 • pedagogika (studia 5-letnie magisterskie – NOWOŚĆ oraz st. II stopnia)
 • filologia.

W tak rozbudowanej ofercie, jak zapewnia dr Marta Wiszniewska, rektor PWSZ w Suwałkach, zdecydowanie każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest jednak to, że po każdym z nich studenci mogą liczyć na dobrą, ciekawą i satysfakcjonującą pracę – dodaje rektor.

Potrzeby rynku lokalnego są bowiem jednym z priorytetów PWSZ w Suwałkach.

- Inne to: wysoka jakość kształcenia, nowoczesna baza dydaktyczna i przede wszystkim… student – mówi dr Edyta Kimera, prorektor ds. studenckich i dydaktyki i dodaje, że to właśnie studenci są na suwalskiej Uczelni najważniejsi.

Liczne koła zainteresowań, świetnie wyposażona siłownia, strzelnica, przestronne patio z kawiarnią, drużyny sportowe, nowoczesny dom studenta, nawet 2000 zł miesięcznego stypendium. Tak wymieniać można jeszcze bardzo długo, a jak zapewniają sami studenci - PWSZ jest po prostu miejscem przyjaznym i dobrym do studiowania.

Suwalska Uczelnia w zdecydowany sposób stawia na praktyczność. Zajęcia nastawione są w głównej mierze na ćwiczenia, wyjazdy studyjne i „naukę w terenie”.
Laboratoria i pracownie należą do najlepiej wyposażonych w kraju, kadra jest znakomita. 

- Uczelnia współpracuje z wieloma ośrodkami i uczelniami z całej Polski, utrzymuje stałe kontakty z samorządami lokalnymi, a z największymi firmami i przedsiębiorstwami w regionie wspólnie nawet tworzy i konsultuje programy nauczania. Wszystko po to, by warunki do studiowania i zdobywania wiedzy stały na najwyższym poziomie – mówi rektor Uczelni.

Nie należy też zapominać o licznych projektach, które realizuje uczelnia. Między innymi dzięki nim, studenci pielęgniarstwa (II roku) otrzymują miesięcznie 800 zł., a studenci zarządzania i inżynierii produkcji realizują program studiów dualnych (kilka dni spędzają w największych firmach w regionie i otrzymują dodatkowo 2500 zł miesięcznie). A wkrótce na uczelni pojawi się nawet… wirtualna rzeczywistość (czyli zajęcia realizowane w najnowocześniejszy sposób).

Od tego roku akademickiego na przyszłych studentów czeka też wyjątkowa oferta- bezpłatne studia popołudniowe na wybranych kierunkach: (ratownictwo medyczne, transport, budownictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji oraz produkcja i przetwórstwo surowców rolniczych).

– Student rekrutując się na taki kierunek może wybrać preferencje godzinową zajęć: ranną lub popołudniową – tłumaczy dr Marta Wiszniewska. To propozycja m. in. dla osób pracujących, bo zajęcia będą odbywały się m. in. wieczorami, czy w weekendy. Najważniejsza jednak informacja jest taka, że jest to opcja całkowicie bezpłatna – dodaje.

I tura rekrutacji trwa od 3 czerwca do 19 lipca. Wystarczy założyć konto w systemie IRK, zalogować się, wypełnić oraz wydrukować formularz i czekać na wyniki. PWSZ czeka właśnie na Ciebie! Warto odwiedzić stronę internetową: pwsz.suwalki.pl. Można tam znaleźć nie tylko szczegóły rekrutacji i ofertę kształcenia, ale również zobaczyć czym studenci żyją na co dzień.

(materiał sponsorowany)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*