24.01.2015

Uczą dziadków internetu. Nie na przedstawienie, a do komputerów [ zdjęcia]

Uczniowie suwalskiej „Szóstki” zaprosili babcie i dziadków do wspólnej nauki.

W ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0 uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach postanowili zrealizować siódmy punkt Klasowego Kodeksu 2.0. Brzmi on następująco: ,,Nowe technologie wszyscy dobrze znamy dla babci i dziadka możemy być ,,małymi nauczycielami’’. To my starszych nauczymy jak czytamy i odkrywamy’’.

Uczniowie  zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na spotkanie, którego głównym punktem były zajęcia ,,ABC komputera i Internetu’’.

- Pomagali seniorom odnaleźć się w nowej rzeczywistości, czyli w ,,erze technologii komputerowej’’. Babcie i dziadkowie zapoznali się z budową komputera i jego zadaniami, dowiedzieli się, co to jest Internet i do czego służy. Poznali „netykietę” i zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.  Zapoznali się z również z serwisem internetowym, z którego mogą korzystać – informuje Marek Zborowski-Weychman, dyrektor SP nr 6 w Suwałkach.

Ćwiczenia i zajęcia praktyczne wzbogaciły prezentacje multimedialne przygotowane przez Kacpra Rejteradę, Grzesia Drejera i Karola Szczęsnego. Miały one dać wskazówki do pracy z komputerem. Na zakończenie wszyscy ,,Uczniowie’’ otrzymali z rąk ,,małych nauczycieli’’ CERTYFIKATY uczestnictwa w zajęciach. Niespodzianką były prezenty-prezentacje slajdów z życzeniami i kwiatami od wnuczek i wnucząt. Potem odbyła się część artystyczna i słodki poczęstunek .

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*