10.03.2018

Uczniowie ZS nr 4 w wojewódzkim finale olimpiady wiedzy o ZUS

Wyłoniono najlepszych z najlepszych. Po etapie szkolnym olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znamy już najlepsze szkoły z naszego regionu, które 16 marca będą walczyć już na etapie wojewódzkim.

Pierwszy etap olimpiady odbył się 27 listopada 2017r., wzięło w nim udział 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap wyłonił trzyosobowe zespoły, które będą reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 zespołów z najwyższą liczbą punktów. Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 Technikum nr 4 w Suwałkach: Marta Turowska, Paulina Sapieha i Angelika Bienio.

- Cieszy nas to, że uczniowie chcą zdobywać wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Młodzież coraz chętniej uczestniczy w projekcie i walczy o nagrody rzeczowe, indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie. Z naszej strony gwarantujemy wsparcie i pomoc na każdym etapie tego projektu. Udostępniamy materiały dydaktyczne, jak również uczestniczymy i pomagamy w prowadzeniu „Lekcji z ZUS” – mówi Alicja Koczta, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w białostockim oddziale ZUS.

Jeszcze w marcu, bezpośrednio po drugim etapie poznamy szkołę, która będzie reprezentowała województwo podlaskie w finale. Organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji projektu „Lekcje z ZUS”, która zakończy się olimpiadą pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jak zawsze na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*