10.01.2024

W najbliższy weekend w Suwałkach odbędą się pierwsze studniówki

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, a także uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącego bawić się będą w najbliższy weekend na swoich studniówkowych balach.

W studniówce udział weźmie około stu maturzystów z czterech klas Zespołu Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach. Młodzież bawić się będzie w piątek w Centrum Bankietowym „Astoria”.

Jak mówi Joanna Woronko, dyrektor szkoły, pomimo upływu czasu, studniówka ma zawsze podniosły wymiar, zwłaszcza jej pierwsza cześć, czyli powitanie młodzieży i ich gości przez dyrekcję oraz odtańczenie wspólnego poloneza. W studniówkach Zespołu Szkół nr 6 J. Woronko uczestniczy od 2007 roku. Wcześniej, jako wychowawczyni klasy maturalnej, wzięła udział w studniówce niefunkcjonującego już w Suwałkach IV Liceum Ogólnokształcącego.

- Tradycja zostaje. Uczniowie są przepięknie ubrani, zachodzi w nich duża zmiana, zachowują się bardzo dojrzale. Podczas studniówki młodzież bawi się z nauczycielami, wychowawcami. To wyjątkowy dzień i przepiękna tradycja – podkreśla.

Od ubiegłego roku Rada Rodziców ZS6 funduje młodzieży jakąś niespodziankę podczas studniówki. W ubiegłym roku była to czekoladowa fontanna, w tym roku będzie to możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć w foto budce.

Przygotowania do studniówki rozpoczynają się nawet kilkanaście tygodni przed wielkim dniem. Uczniowie ćwiczą poloneza, wcześniej ich rodzice wybierają salę, menu, DJ-a lub zespół, a także fotografa i kamerzystę.

Wszystko to sprawia, że bal studniówkowy staje się pamiętnym wydarzeniem, ale też nie należy do tanich. Do ceny balu, a maturzyści opłacają również miejsca swoich gości, doliczyć trzeba okrągłe sumy na sukienkę lub garnitur, dodatki, makijaż, fryzjera. Szacuje się, iż udział w studniówce to w tym roku koszt nie mniejszy niż 1200-1400 złotych od osoby.

Część uczestników balu decyduje się więc nie zapraszać osoby towarzyszącej, a dziewczęta puszczają wodze własnej kreatywności i fantazji i przygotowują makijaż czy fryzurę samodzielnie.

W sobotę, także w "Astorii", odbędą się studniówkowe bale maturzystów z ZS nr 4 oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Podhorskiego w Suwałkach.

 

(just)

fot. studniówka ZS6 w Suwałkach 2023 r.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*