28.03.2022

Podaj Łapę. Uczennice ZS nr 4 edukowały w temacie obchodzenia się ze zwierzętami [zdjęcia]

O czym świadczy postawa ciała psa? Czego psy nie mogą jeść? Jak zachować się przy agresywnym, obcym psie? - na takie i wiele innych pytań odpowiedzi udzielały uczennice ZS nr 4 w Suwałkach, w ramach projektu Podaj Łapę.

Kinga Pietrołaj, Natalia Staszkiewicz, Kinga Giczewska, Patrycja Walicka, Wiktoria Schyllo, Anita Karwel,

pod opieką Izabeli Klahs- Malinowskiej brały udział w Olimpiadzie ,,Zwolnieni Z Teorii''.

Głównym partnerem projektu było schronisko ,,Sonieczkowo'' oraz Fundacja ,,KOTOZ''. Dziewczęta dokonały wszelkich starań aby zebrać środki na zakup karmy i akcesoriów dla podopiecznych, zorganizowały kiermasz szkolny przy wsparciu firmy ,,Cymes'', sklepu Groszek Piotr Schyllo Dach-Best. Przeprowadziły również zajęcia w SP9,SP6,ZS4 oraz w Przedszkolu nr6 w Suwałkach. Na zajęciach przekazały wiele informacji oraz wyświetliły prezentacje na temat projektu. Rozdawały także karty pracy, a trzy osoby, które najszybciej wykonały zadania, otrzymywały nagrody.

Sponsorami nagród byli: Cinema Lumiere, Kruk Suwałki, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Mrówka Suwałki.

- Przeprowadziłyśmy również zajęcia z behawiorystką Anną Godnicz- Kacprzyk. Na Facebooku ,,Podaj Łapę'' odbył się konkurs, w którym do zgarnięcia były bilety do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Regularnie odwiedzałyśmy Fundację KOTOZ, a za pieniądze z kiermaszu zakupiłyśmy karmę dla kotów oraz karmę i akcesoria dla schroniska ,,Sonieczkowo''. Wyprowadzałyśmy psy na spacer – informuje Kinga Giczewska.

Zbiórka przeprowadzona na terenie Zespołu Szkół nr4 w Suwałkach zakończyła się ogromnym sukcesem. 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*