20.07.2016

ZTronik hitem lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Juniorów

Na rozegranych w Suwałkach 70. MP Juniorów ZTronik, pojazd do podawania dysków, kul, młotów, oszczepów skonstruowany przez dwóch młodych suwalczan Jakuba Kibitlewskiego i Michała Ćwiklińskiego, uczniów Zespołu Szkół Technicznych, przeszedł niemal niezauważony. Na rozgrywanych właśnie w Bydgoszczy Mistrzostwach Świata Juniorów skupia na sobie uwagę i zbiera pozytywne opinie zawodników, sędziów, działaczy.

- Tylu ciepłych słów, pochwał, pytań o ZTronika nie spodziewaliśmy się – mówi jeden z jego twórców Jakub Kibitlewski. – Słyszymy już pytania o możliwość wynajęcia tego pojazdu na zawody w kraju i poza granicami, czy wręcz kosztów zakupu. Odsyłamy zainteresowanych do suwalskiego OSiR-u, na zamówienie którego ten pojazd, wymyślony przez sędziego lekkoatletycznego pana Stanisława Krzywickiego, skonstruowaliśmy. Ale nie wykluczam, że pomyślimy o zrobieniu drugiego, już na własny koszt. Chcemy podziękować OSiR-owi za zakup i dostarczenie drugiego akumulatora, a władzom miasta za zapewnienie nam transportu do i z Bydgoszczy. Wszystkie koszty naszego pobytu, wyżywienie, zakwaterowanie, wzięli na siebie organizatorzy Mistrzostw Świata. Nas na tę wyprawę nie byłoby stać.

Dodajmy, że jest to jedyny taki zdalnie sterowany „pojazd” polskiej myśli i konstrukcji, a sukces ZTronika to sukces pomysłodawcy Stanisława Krzywickiego oraz wykonawców Kuby Kibitlewskiego i Michała Ćwiklińskiego. To promocja twórców pojazdu, naszego miasta, OSiR-u  w kraju i poza granicami. Promocja kosztowała niewiele i zakończyła się, to można powiedzieć już dziś, sukcesem. Rzecz w tym, żeby ten pomysł i dzieło sprzedać z korzyścią dla jego twórców i Suwałk.

BRAWO PANIE STANISŁAWIE, BRAWO CHŁOPAKI !!!   

udostępnij na fabebook
26.04.2017, 18:32:31

zuza

Kubuś <3

Skomentuj:
nick*
komentarz*