16.02.2024

Stanisław Jacek Pietrukiewicz, Wójt Gminy Wiżajny, ubiega się o czwartą kadencję

Stanisław Jacek Pietrukiewicz, Wójt Gminy Wiżajny, ubiega się o czwartą kadencję na tym stanowisku. Startuje z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach w 2018 roku S. J. Pietrukiewicz miał troje kontrkandydatów. Zdobył 55,29 proc. Głosów i wprowadził do Rady Gminy Wiżajny 12 radnych.

- Do tegorocznych wyborów udało mi się zebrać 15 kandydatów, 11 z nich to osoby, które zasiadają w obecnej Radzie Gminy, cztery osoby są nowe – mówi. – Uważam, że podczas mijającej kadencji udało w gminie Wiżajny zrobić naprawdę bardzo dużo. Została wybudowana szkoła podstawowa za około 16 mln złotych, boisko wielofunkcyjne za około 1 mln złotych. Mamy zabezpieczone kolejnych 12 mln zł wolnych środków z Polskiego Ładu, w sumie na same inwestycje przeznaczyliśmy ponad 40 mln złotych - wylicza wójt S. J. Pietrukiewicz. - Wiżajny są bardzo małą gminą, liczącą zaledwie 2300 mieszkańców, w przeliczeniu na jedną osobę jest to wynik rekordowy, wręcz spektakularny – podkreśla Wójt.

Kondycja finansowa gminy jest bardzo dobra. Ponad 9 mln 400 tys. zł samorząd zamierza niebawem przeznaczyć na remonty dróg. Trwają prace geodezyjne i projektowe, przetargi na poszczególne odcinki zostaną ogłoszone w czerwcu i lipcu.

Niedawno rozstrzygnięty został przetarg na doposażenie nowo wybudowanej szkoły. Mowa o sumie 700 tys. złotych. Z kolei ogrodzenie budynku będzie kosztowało 360 tys. złotych, 200 tys. zł samorząd zabezpieczył na rozwój turystyki, 1 mln zł na rewitalizację parku w Wiżajnach. Przeprowadzony został remont oczyszczalni ścieków, linii wodno-kanalizacyjnych, wybudowano nową przepompownię ścieków, nową pompę wody. Gmina wciąż wnioskuje o dofinansowanie kolejnych inwestycji.

- Można powiedzieć, że jeśli chodzi o stan dróg, o ich wyasfaltowanie, w całej gminie jest już naprawdę bardzo dobrze. Trzeba podkreślić, że sporo na naszym terenie dróg powiatowych. Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach układa się nam bardzo dobrze. Pozostały tylko nieliczne odcinki do poprawy – tłumaczy S. J. Pietrukiewicz.

Wójt dziękuje również obecnym radnym.

- Składam duże podziękowania wszystkim członkom obecnej rady. Mijająca kadencja była bardzo trudna. Mieliśmy pandemię, bardzo wysoką inflację, a mimo to udało się nam podjąć wiele bardzo ważnych decyzji. W gminie dużo się zmieniło na lepsze. Pracujemy w zgodzie, w atmosferze życzliwości. Wszystkim za to dziękuję – podkreśla.

 

 (just); fot. UG w Wiżajnach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*