12.02.2024

Tomasz Naruszewicz będzie ubiegał się o czwartą kadencję Wójta Gminy Bakałarzewo

- Najgorszy był początek. Pierwsza z kadencji. Nasza gmina była wówczas bardzo skonfliktowana. Każdy się kłócił z każdym, trudno było współpracować. Teraz jest bardzo dobrze – mówi Tomasz Naruszewicz, Wójt Gminy Bakałarzewo, który w najbliższych wyborach samorządowych powalczy o czwartą kadencję na tym stanowisku.

Jak mówi, z biegiem czasu nabywa się doświadczenia, wszystkie sprawy załatwia się sprawniej.

- Z każdą kolejną kadencją, jest coraz łatwiej. Pomimo tego, że w tej jeszcze trwającej przydarzył się nam covid, zdecydowanie najtrudniejszy był mój początek na tym stanowisku. Trwały spory o projektowaną linię 400 Kv. Było mnóstwo kłótni. Natomiast teraz uważam, że współpracy mogą się od nas uczyć posłowie. Pomimo tego, że mamy bardzo zróżnicowane poglądy polityczne, dla dobra gminy potrafimy współpracować. Szanujemy się, nie ma obrażania się, nie ma blokowania projektów – podkreśla.

Za jeden ze swoich największych sukcesów Wójt T. Naruszewicz uważa wyasfaltowanie wielu kilometrów dróg.

- Chciałbym, żeby każda wieś w gminie Bakałarzewo miała asfalt. Uważam, że to bardzo ważne. Cieszy mnie rewitalizacja naszego rynku. Zależy mi na przygotowaniu nowych terenów budowlanych, budowie bloku mieszkalnego oraz na budowie nowych zakładów pracy, głównie usługowo-handlowych. Chciałbym również w najbliższym czasie wyremontować świetlice wiejskie oraz aby na terenie Bakałarzewa powstało jak najwięcej instalacji fotowoltaicznych i lamp solarnych – wylicza Wójt.

Warto dodać, że trwa bardzo duży remont Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie. Niedawno wyremontowany został ośrodek zdrowia oraz posterunek Policji.

Wójt T. Naruszewicz przymierza się również do budowy całkowicie nowej atrakcji turystycznej – kładki przez jezioro Sumowo – od Bulwaru 500-lecia Bakałarzewa do deptaka.

- Chcę tak upiększyć naszą miejscowość, żeby ludzie, którzy odwiedzają nasz region, wskazując trzy najpiękniejsze miejsca wymieniali: Wigry, Stańczyki i Bakałarzewo - podkreśla.

W wyborach w 2018 roku Tomasz Naruszewicz był jedynym kandydatem na stanowisko wójta. W tym roku spodziewa się kontrkandydatów, ale czy takowi się pojawią, oficjalnie będzie wiadomo po 4 marca.

(just)

udostępnij na fabebook
13.02.2024, 10:04:15

Konopska wnuczka

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wykształcony, kompetentny, przedsiębiorczy, a do tego normalny, ludzki, bez zadęcia.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie