11.05.2019

Najpierw defilada, potem olimpiada. Przedszkolacy poznają, jak smakuje sukces [zdjęcia]

Kilkaset dziewcząt i chłopców ze wszystkich suwalskich publicznych przedszkoli oraz niepublicznej „Bajki” uczestniczyło w 17. już edycji Wielkiej Olimpiady Małych Sportowców.

Wymyślona i organizowana przez Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi  impreza odbywa się z iście olimpijskim ceremoniałem. W tym roku nie było zapalania znicza, ale jak zwykle dużym przeżyciem zarówno dla prawie 100 maluchów biorących udział w rywalizacji na parkiecie hali OSiR, jak i dopingujących ich z trybuny koleżanek i kolegów, rodziców i dziadków była defilada i wspólnie odśpiewany hymn Suwałk.

Nauczyciele Przedszkola nr 8 na czele z dyrektor Urszulą Rutkowską zainicjowali przed laty sportowe zawody po to, by dzieci z różnych placówek miasta, a nawet z Litwy – jak to było przed rokiem,  integrowały się przez sport i zabawę, poprzez kilkutygodniowe przygotowania i treningi nabierały pewności siebie, poznalwały smak rywalizacji i sukcesu. Wygranym jest każdy, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale..

Zwycięstwo odnosi się w drużynie, a w miniony piątek, po podsumowaniu rywalizacji w wyścigach samochodowych, sadzeniu ziemniaków, pokonywaniu kreciego tunelu, przeprawiania się przez rzekę i hokeju najlepsze było Przedszkole nr 7, przed Przedszkolem nr 1 i Przedszkolem nr 4.            

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*