20.03.2018

Olimpiada Małych Sportowców. Dzieci z Suwałk i Litwy bawią się za unijne pieniądze [wideo, zdjęcia]

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach już po raz 15. zorganizowało w hali OSiR olbrzymią imprezę, która po raz pierwszy zyskała międzynarodowy wymiar i nazwę Polsko-Litewska Olimpiada Małych Sportowców.

Polsko-Litewska Wielka Olimpiada Małych Sportowców dla dzieci z suwalskich i litewskich przedszkoli przeprowadzona została w ramach projektu „Bądź aktywny – bądź zdrowy”, finansowanego  z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska.

- Tę edycję olimpiady organizujemy razem z Miastem, a na starcie stanęło 18 drużyn – wylicza Urszula Rutkowska, dyrektor Przedszkola nr 8. -  Gościmy zawodników i kibiców z wszystkich suwalskich przedszkoli miejskich, SOSW i Zielonego Zakątka oraz 7 ekip litewskich, z Olity, Druskiennik, Vareny i Łoździej.  

Na trybunach i parkiecie ponad małych 800 uczestników, a prócz nich rodzice i dziadkowie. Jak na olimpiadę przystało, był hymn, oficjalne otwarcie i defilada, a przerwy między konkurencjami wypełniały efektowne prezentacje artystyczne.     

Dziesięcioosobowe drużyny, kierowane przez nauczycielki – trenerki i nadzorowane przez nauczycielki – sędzie rywalizowały w ośmiu konkurencjach. Było na przykład „sadzenie ziemniaków”,  „wyścigi samochodowe”, „skoki kangura”, „galopujące koniki”, „hokejowe wyścigi”, „spacer po drabince”. Zwycięzcą był każdy, wszyscy otrzymali medale.

Pomysł przeprowadzania olimpiady opiera się na zasadzie „czym skorupka za młodu…”. Przez wiele tygodni dzieci przygotowują się do roli i kibiców, i zawodników, zawzięcie ćwiczą i trenują. Wiele z nich trafia potem do suwalskich klubów sportowych i na zajęcia artystyczne.

Fot. Wojciech Drażba


Projekt, w ramach którego zostala zorganizowana olimpiada realizowany jest w Suwałkach od 1 stycznia 2017 r. W ramach realizacji projektu w 9 suwalskich przedszkolach realizowane są zajęcia sportowe i zdrowotne, w tym: zajęcia sportowe (ruchowe) z elementami gimnastyki korekcyjnej, z elementami „Zumba Kids”, aerobik – fitness dla najmłodszych, terapia ręki, „Ruch dla uczenia się – MOVE TO LEARN”. W ramach projektu doposażono również place zabaw przy przedszkolach. Place zabaw zostały wyposażone w nowoczesne zestawy integracyjne do zabaw dla dzieci (w tym również dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami), w tym m.in. huśtawki, bujaki, domki, równoważnie, tablice edukacyjne, stoliki do szachów, karuzele, bramki piłkarskie.

udostępnij na fabebook
20.03.2018, 22:56:40

Suwalczamka

Brawo paniom przedszkola nr 8 za organizacje

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.09.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.3608 4.4488
USD 0.00% 3.6779 3.7523
GBP 0.00% 4.8431 4.9409
CHF 0.00% 4.0398 4.1214
09.08.2020

praca na budowie

08.08.2020

Nie zwlekaj!

Dodaj nowe ogoszenie