16.02.2024

Wspólne Suwałki chcą utworzyć Radę Miejską, Karol Korneluk kandydatem na prezydenta Suwałk [lista]

Bezpartyjni społecznicy i wolontariusze, ale tez działacze i sympatycy Platformy Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni i Nowej Lewicy utworzyli komitet wyborczy Wspólne Suwałki.

- Tak szerokiego porozumienia jeszcze w historii miasta nie było – podkreśla wieloletni radny Lewicy, a potem Koalicji Obywatelskiej wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Korneluk, który jest kandydatem tego komitetu na prezydenta Suwałk.

Karol Korneluk ma 44 lata, jest absolwentem Politechniki Białostockiej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ukończył studia MBA z zarządzania nieruchomościami. Pracował w administracji publicznej, jest kierownikiem zespołu obiektów w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Ma dwoje dzieci, jego żona, Ewa jest znaną w Suwałkach lekarką- diabetologiem.  

Karol Korneluk przede wszystkim chciałby skończyć z jednoosobowym zarządzaniem miastem.

- Nasze wspólne Suwałki będą zdrowe, bezpieczne, uśmiechnięte, zielone, tolerancyjne, wspólne, nowoczesne, otwarte oraz przedsiębiorcze. Funkcjonowanie miasta i Rady Miasta jest mi doskonale znane. Suwałki potrzebują zmiany i innego zarządzania miastem. Nie może być tak, że nasze miasto jest zarządzane jednoosobowo, że decyzje podejmowane są jednoosobowo. Te decyzje muszą być podejmowane przez naczelników, zastępców prezydenta i kierowników miejskich jednostek. I te decyzje muszą być podejmowane szybko. Nie możemy czekać, żeby ten proces decyzyjny był blokowany. Pozwólmy tym ludziom pracować. Niech będą oni samodzielni i odpowiadają za decyzje, które podjęli – przekonuje kandydat. 

Karol Korneluk liczy na ‘”drużynę” Wspólnych Suwałk. W wyborach do Rady Miejskiej wystartują m.in. społeczniczka i wolontariuszka Wiesława Kwaterska, która przed przejściem na emeryturę była wicedyrektorka MOPR-u, instruktorka i organizatorka charytatywnych maratonów zumby i fitness Lidia Kulik, przedsiębiorca i działacz Ruchu Miejskiego Rafał Truchan, radny Adam Ołowniuk, były dyrektor Zespołu Szkół nr 3 i I Liceum Ogólnokształcącego, a także prezes, trener i najlepszy zawodnik Orłów Suwałki, reprezentant Polski w unihokeju Andrzej Kaszkiel, dyrektor MOSiR-u Augustów Michał Paruch, szef kibiców Ślepska-Malowu Tomasz Samulewicz, animatorka kultury Magdalenka Zielińska-John, przedsiebiorczyni i restauratorka Beata Czyż, młodzieżowi działacze Filip Olszewski i Jakub Rusanowski.

Kandydaci Wspólnych Suwałk zapowiadają energiczną kampanię, pełną spotkań z mieszkańcami i przeróżnych aktywności w Internecie. W wyborach zamierzają sięgnąć po całą pulę, czyli zająć wszystkie 23 miejsca w Radzie Miejskiej.   

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

 

Kandydaci KWW Wspólne Suwałki do Rady Miejskiej:

  • Okręg nr 1 

Filip Olszewski, Michał Ostaszewski, Lidia Kulik, Agnieszka Wierzbicka, Paweł Strzeszewski, Paweł Kuczyński, Marcin Żukowski, Beata Waboł. 

 

  • Okręg numer 2

Rafał Truchan, Marta Adamczewska, Michał Paruch, Jacek Harasimowicz, Anna Iwaszko, Elżbieta Kołosza, Jakub Rusanowski.

 

  • Okręg numer 3

Karol Korneluk, Kamil Szydłowski, Magda Dorochowicz, Piotr Makarski, Alicja Ołowniuk, Paweł Malarewicz, Beata Czyż, Wiesława Kwaterska.

 

  • Okręg numer 4

Adam Ołowniuk, Andrzej Kaszkiel, Magdalena Zielińska-John, Tomasz Samulewicz, Agata Bagińska, Sławomir Szeszko, Anna Iwaszko, Sebastian Augustynowicz.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*