27.03.2018

Gmina Suwałki nagrodziła sportowców i trenerów [zdjęcia]

Podczas wtorkowej sesji nagrody Rada Gminy Suwałki za osiągnięcia sportowe, przyznane na wniosek wójta Tadeusza Chołko, odebrało dziesięcioro zawodników, czworo trenerów i jedna działaczka.

Uhonorowani reprezentują cztery dyscypliny sportowe: żeglarstwo, tenis stołowy, piłkę siatkową i zapasy.

Oto lista nagrodzonych w kategorii osiągnięcia sportowe:

UKŻ „GROT” Suwałki - Żeglarstwo

Osiągnięcie Zespołowe

I miejsce Puchar Polski Klasy Cadet – Eryk Martynko/Kinga Martynko (Płociczno Osiedle)

III miejsce Mistrzostwa Polski Klasy Cadet, kategoria Młodzik 2017 - Michalina Hościłowicz (Płociczno Osiedle)/Klara Tyczkowska (inna gmina)

III miejsce (ogólna klasyfikacja, I m-ce w kat. dziewcząt) Puchar Polski Klasy Cadet 2017 - Julia Hościłowicz (Płociczno Osiedle)/Julia Kundzicz (Kuków)

 

UKS „SPRINT” Płociczno-Tartak - Piłka siatkowa

I miejsce Mistrzostwa Województwa w Piłce Siatkowej – Juniorki sezon 2016/2017 - Weronika Niedźwiecka (Płociczno-Tartak)

Zapasy

Osiągnięcie indywidualne

III miejsce - XXII Ogólnopolski Turniej Młodziczek i Młodzików w Bielawie - Konrad Wasilewski (Płociczno Osiedle)

UKS „REMIK” Stary Folwark - Tenis stołowy

Osiągnięcie indywidualne

I miejsce Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kat.: " Żaczek" - Natalia Słuchocka (Stary Folwark)

I miejsce Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Kat.: " Żaczek" - Aleksandra Adamczewska (Krzywe)

 

TRENER - Wyniki zawodników osiągnięte w 2017 r. :

Danuta Remiszko - UKS „REMIK” (tenis stołowy)

(Otrzymane nagrody: Nagrody Wójta Gminy Suwałki w latach: 2009-2016 )

I m-ce w Grand Prix Województwa Podlaskiego Żaczek, Młodziczek, w tym awans zawodników na finał Polski;

II m-ce - Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Województwa Podlaskiego, Awans na finał Polski;

Paulina Remiszko - UKS „REMIK” (tenis stołowy)

I, II, II m-ce w Grand Prix Województwa Podlaskiego, w tym awans zawodników na finał Polski;

I - Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym Województwa Podlaskiego;

Marek Klimaszewski - UKS „SPRINT” (piłka siatkowa)

(Otrzymane nagrody: Nagrody Wójta Gminy Suwałki w latach: 2009-2016)

VI m-ce - Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek

I m-ce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego juniorek w sezonie 2016/2017

Andrzej Koncewicz - LUKS „OLIMPIK” (zapasy, sumo)

(Otrzymane nagrody: Nagroda Wójta w 2017 roku za wyniki w 2016 r.)

II m-ce - Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w sumo;

III m-ce Puchar Polski Młodzików w sumo

 

Działacz”

Działalność osoby nominowanej w 2017 r.

Katarzyna Gałaszewska - UKS „SPRINT”

(Otrzymane nagrody: Nagrody Wójta Gminy Suwałki w latach: 2009-2016.)

Współorganizacja zawodów:

- Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek;- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Siatkowej Seniorek i Juniorek;

- Salos International Don Bosco Cup 2017,

 

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach województwa, kraju, Europy i świata.

 

Fot. Radosław Krupiński

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2553 4.3413
USD 0.00% 3.6195 3.6927
GBP 0.00% 4.8042 4.9012
CHF 0.00% 3.7679 3.8441
Dodaj nowe ogoszenie