10.06.2019

Nauczyciele z Płociczna-Tartak i ZST z tytułami OSEhero

W piątek, 7 czerwca na Kongresie Edukacyjnym NASK „OSE – świat możliwości” przyznano pierwsze w Polsce wyróżnienie za innowacyjne wykorzystanie cyfrowych narzędzi i zasobów edukacyjnych, stosowanie metod dydaktycznych wspierających rozwój talentów uczniów oraz dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami. Tytułem „OSEhero” nagrodzono czworo nauczycieli: Annę Chmielewską, Katarzynę Gałaszewską i Damiana Sołtysiuka ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak oraz Tomasza Deresza z Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach.

- Taki tytuł to dla mnie zaszczyt – mówi Damian Marek Sołtysiuk - pasjonuję się matematyką, robotyką i automatyzacją procesów przemysłowych i te pasje wpajam swoim uczniom. Uważam, że szkoła powinna być miejscem w której uczeń otrzymuje stały dostęp do najnowszych technologii oraz uczy się adaptować je na własne potrzeby. To właśnie wpisane jest w program OSE.

Dodatkowo tytułem „OSEszkoła” za zaangażowanie na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów oraz edukacji z zastosowaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkole wyróżniono Szkołę Podstawową im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak.

- Jestem niezwykle dumna, że doceniono zarówno szkołę jak i nauczycieli – mówi Katarzyna Gałaszewska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak - ustawicznie angażuję się w profesjonalny rozwój TIK w szkole, wzbogacam zasoby szkoły i inwestuję w kompetencje nauczycieli oraz w umiejętności wykorzystania technologii w pracy dydaktycznej. Efektywne posługiwanie się cyfrową technologią i zasobami edukacyjnymi to podstawa pracy w naszej szkole.

Sieć OSE, która ma na celu zapewnienie dostępu do szybkiego, bezpiecznego internetu dla ok. 25 tys. szkół, będzie zbudowana z węzłów zlokalizowanych na terenie 16 województw. Węzły OSE będą dzieliły się na dwa rodzaje: węzły regionalne, w których skład będą wchodzić węzły agregacyjne sieci (do których będą dołączone łącza ze szkół) oraz regionalne węzły bezpieczeństwa; a także węzły centralne (składające się z węzłów szkieletowych sieci, centralnych węzłów bezpieczeństwa oraz zasobów obliczeniowych OSE). Do węzłów szkieletowych dołączone będą węzły agregacyjne. Węzły te będą także zapewniały łączność do sieci internetowej. Każdy węzeł sieci OSE ma być wyposażony w urządzenia sieciowe, infrastrukturę bezpieczeństwa, przełączniki sieci lokalnej, systemy OSS/BSS (w węzłach szkieletowych) oraz w urządzenia sieci zarządzania, zapewniające dostęp administracyjny do wszystkich urządzeń zlokalizowanych w węźle.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.18.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2129 4.2981
USD 0.23% 3.7475 3.8233
GBP 0.30% 4.7299 4.8255
CHF 0.01% 3.7600 3.8360
17.06.2019

Praca

17.06.2019

Pomoc kuchenna

Dodaj nowe ogoszenie