17.08.2019

Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Piękne w sporcie to, co skuteczne [wideo, zdjęcia]

Pierwsze zwycięstwo podopiecznych Adama Fedoruka, po bramce kapitana Arkadiusza Najemskiego sprawiło, że Wigry z 5 punktami na koncie mogą spokojnie przygotowywać się do środowego starcia z Olimpią Grudziądz i niedzielnego z obecnym liderem z Niecieczy.

Wigry, po dwóch zmianach w podstawowym składzie, rozpoczęły to spotkanie mocno skoncentrowane w linii defensywnej i szukając długich piłek próbowały stworzyć zagrożenie pod bramką rywala.  W 12 minucie spotkania Paweł Gierach, który zastąpił w wyjściowym składzie Roberta Bartczaka, dośrodkował piłkę w pole karne, której nie zdołał sięgnąć Szymon Łapiński.  Pięć minut później strzał Dawida Sołdeckiego odbity przez jednego z defensorów gości minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

Zwycięskie trafienie padło w 36 minucie. Po rzucie rożnym na 16 metrze piłkę otrzymał Arkadiusz Najemski i płaskim strzałem z półwoleja pokonał Martina Polacka.

- Niespodzianka, ale taki jest sport i można wygrać w każdym meczu – mówił po meczu strzelec zwycięskiego gola -  Arkadiusz Najemski.

Goście szukali swoich szans po dośrodkowaniach w pole karne, ale na posterunku czujny był Dominik Kąkolewski, który pierwszy raz w tym sezonie zachował czyste konto.

Drugą odsłonę suwalskie Wigry rozpoczęły z Joelem Huertasem. Hiszpan w przerwie zmienił Adriana Karankiewicza, któremu uraz uniemożliwił kontunuowanie gry. Podbeskidzie skrupulatnie w drugiej połowie wykonywało swoje założenia i atakiem pozycyjnym na połowie graczy biało-niebieskich zmuszało całą jedenastkę do obrony przed własnym polem karnym.

- Wiedzieliśmy i tak zakładaliśmy, że ten mecz tak będzie wyglądał, że będziemy stroną dominującą, że będziemy bezwzględnie budować ataki pozycyjne, że będziemy musieli szybko, zdecydowanie uskrzydlać te akcje, szukać przełamania bardzo skomasowanej obrony drużyny Wigier Suwałki. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Po rzucie rożnym popełniliśmy błąd. Nie do końca zachowaliśmy koncentrację przy kontynuacji tego rzutu rożnego. Dobre uderzenie zawodnika z Wigier i było 1:0– komentował po meczu szkoleniowiec gości Krzysztof Brede.

Swoje pół godziny gry otrzymał Michał Żebrakowski i to on był najbliżej strzelenia bramki po szybkich kontrach gospodarzy. W 61 minucie Grzegorz  Aftyka dograł w pole karne do Michała Żebrakowskiego, który pokusił się o strzał z ostrego kąta, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Niecały kwadrans później, Michał Żebrakowski znalazł się oko w oko z Martinem Polackiem, ale nie zdołał go pokonać.

W ostatnich 10 minutach bohaterem „Górali” mógł zostać Arkadiusz Maj. Zmiennik Konrada Sieradzkiego najpierw niecelnie uderzył głową po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny, a w 89 minucie do szczęścia zabrakło centymetrów. W doliczonym czasie gry, wynik mógł podwyższyć Joel Huertas, ale strzał z niewygodnej pozycji minął prawy słupek bramki rywala. Wigry doskonale ustawione taktycznie na ten pojedynek wskakują tylko o dwie pozycję w górę, ale do trzeciego miejsca w tabeli dzielą nas tylko 2 punkty.

- Zwróciłem uwagę, że piękne w sporcie jest to co skuteczne. Jeśli skuteczny jest atak szybki, to powinniśmy tak grać i dzisiaj zakładaliśmy, że w wielu przypadkach będziemy stali przed taką możliwością i myślę, że wykorzystaliśmy tą swoją szansę. Jest to pierwszy mecz, który wygraliśmy, to też jest bardzo ważne, ponieważ jesteśmy młodym zespołem i wielu zawodników wchodzi na tą drogę pierwszoligową i bardzo potrzebowaliśmy takiego zwycięstwa. Potrafimy cierpieć, ale za chwilę się cieszyć i być z tego dumni – kwituje Adam Fedoruk, szkoleniowiec suwalczan.

Teraz biało-niebieskich czeka szybka regeneracja i przygotowania do środowego wyjazdowego starcia z Olimpią Grudziądz, a w następną niedzielę do Suwałk przyjedzie Bruk Bet Termalica Nieciecza.

Zdjęcia: Miłosz Kozakiewicz

Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0

Bramka: 1:0 - Arkadiusz Najemski 36

Żółte kartki: Sosnowski - Figiel, Sieracki, Nowak, Brede

Wigry:  Dominik Kąkolewski -  Konrad Matuszewski,  Arkadiusz Najemski,  Dawid Sołdecki,  Adrian Piekarski,  Adrian Karankiewicz (46 Joel Huertas),  Łukasz Sosnowski, Paweł Gierach (71 Robert Bartczak),  Grzegorz Aftyka, Szymon Łapiński (57 Michał Żebrakowski),  Cezary Sauczek.

Podbeskidzie:  Martin Polaček - Bartosz Jaroch,  Kornel Osyra,  Dmytro Baszłaj (10 Aleksander Komor), Filip Modelski, Karol Danielak,  Rafał Figiel,  Konrad Sieracki (72 Arkadiusz Maj), Tomasz Nowak,  Łukasz Sierpina, Iván Martín (63 Damian Hilbrycht).