28.10.2018

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 1:1. Zmusili gospodarzy do kompromisu [wyniki tabela]

Zajmująca 4. miejsce w tabeli Puszcza nie przegrała siódmego meczu z rzędu, ale zanotowała pierwszy remis na własnym boisku. Wigry prowadziły w Niepołomicach, ale przez ostatnie 20 minut grały w osłabieniu.

Na trybunach zasiadło 550 osób, którym oglądanie spotkania utrudniały mgła i zimno. Wszyscy spodziewali się zwycięstwa gospodarzy, bo suwalska drużyna nie wygrała siedmiu kolejnych meczów. Tę serię przedlużyła do ośmiu, ale punkt  zdobyty w Niepołomicach może okazać się cenny.

Biało-Niebiescy nie zamierzali się bronić. W 7 minucie dwukrotnie groźnie dośrodkowali, a w 13 minucie nie wykorzystali sytuacji, w której bramkarz miejscowych Miłosz Mleczko zderzył się ze swoim kolegą Łukaszem Furtakiem.

Kolejną okazję do zdobycia gola nasz zespół mial w 33 minucie, kiedy wyszedł z kontrą 5 na 3. Ofiarnym wślizgiem uratował gospodarzy stoper Piotr Stawarczyk.Cztery minuty później to Puszcza mogła zdobyć bramkę. Krzysztof Drzazga z bliska nie zdołał jednak czysto uderzyć.

Wigry wyszły na prowadzenie zaraz po zmianie stron. Dynamiczną akcją prawą stroną pola karnego i strzałem przy dalszym słupku popisał się Robert Bartczak i w Niepołomicach zapachniało niespodzianką.

Po godzinie gry trener Puszczy Tomasz Tułacz zareagował podwójną zmianą i pięć minut później przyniosła ona efekt.

Chcesz strzelić Wigrom gola? Szukaj stałych fragmentów

Jeszcze przed wyjazdem pod Kraków szkoleniowiec Wigier Kamil Socha przestrzegał, że  złożona z dobrze zbudowanych, wysokich graczy drużyna z Niepołomic jest bardzo groźna po stałych fragmnentach gry. Na nic przestrogi. Właśnie po dosrodkowaniu z rzutu rożnego w 65 minucie gola głową na 1:1 zdobył Piotr Stawarczyk.

Remis nie cieszy specjalnie  żadnej ze stron, ale jeżeli już na siłę szukać zadowolonego, to są nim Wigry. Przez ponad 20 minut, licząc doliczony czas, suwalska drużyna grała w liczebnym osłabieniu. W 71 i 73 minucie żółte kartki zobaczył Arkadiusz Najemski i został wyrzucony z boiska. Gospodarze starali się wykorzystać liczebne osłabienie, ale Damian Węglarz nie dał się pokonać.

W niedziele szanse na wyprzedzienie Wigier zmarnowala Termalica Nieciecza, która przegrała z Podbeskiedziem oraz GKS Tychy, który zremisował z GKS 1962 Jastrzębie.

Biało-Niebiescy zajmują 13. miejsce, mają 4 punkty przewagi nad strefą spadkową i czekają ich teraz dwa mecze (licząc pucharowy ze Stomilem, to trzy) na własnym boisku. W tę sobotę o 15.00 Wigry podejmą lidera z Częstochowy, w środę, 7 listopada rozegrają  mecz 1/16 Pucharu Polski, a w następną sobotę, 10 listopada do Suwałk na pierwsze spotkanie rundy rewanżowej przyjedzie GKS 1962 Jastrzębie.

Wojciech Drażba, TM

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 1 : 1 (0:0)

Gole: Piotr Stawarczyk 65 - Robert Bartczak 49

Żółte kartki: Longinus Uwakwe, Marcel Kotwica - Arkadiusz Najemski x 2

Czerwona kartka (za dwie żółte): Arkadiusz Najemski (Wigry, 73 minuta)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)

Puszcza: Miłosz Mleczko - Łukasz Furtak (60. Łukasz Szczepaniak), Konrad Stępień, Piotr Stawarczyk, Patryk Fryc, Dawid Ryndak (60. Wiktor Żytek), Marcel Kotwica, Longinus Uwakwe (86. Marcin Stefanik ), Hubert Tomalski, Michał Mikołajczyk, Krzysztof Drzazga

Wigry: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Piekarski, Wojciech Kuriata (56. Piotr Kwaśniewski), Filip Karbowy, Robert Bartczak, Adrian Karankiewicz Martin Adamec, Damian Pawłowski, Kamil Sabiłło (82. Aaron Stasiak)

Gole: Łukasz Spławski 17, Wojciech Fadecki 38

Żółte kartki: Bartłomiej Poczobut x 2, Wojciech Lisowski, Grzegorz Piesio, Adrian Łyszczarz, Arkadiusz Woźniak – Mateusz Wypych, Grzegorz Szymusik, Adrian Cierpka, Michał Grobelny, Wojciech Fadecki.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Bartłomiej Poczobut (Katowice, 83. minuta).

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0 : 1 (0:0)

Gol: Chopi 77

Żółte kartki: Mateusz Czyżycki - Chopi, Adrian Rakowski, Michał Rzuchowski, Wojciech Fabisiak, Jakub Bąk x 2.

Czerwona kartka (za dwie żółte): Jakub Bąk (Podbeskidzie, 90. minuta).

Stomil Olsztyn - Garbarnia Kraków 1 : 0 (0:0)

Gol: Mateusz Mętlicki 82

Żółte kartki: Miłosz Trojak, Lukáš Kubáň, Piotr Głowacki – Dawid Nowak, Tomasz Ogar.
Czerwona kartka: Arkadiusz Garzeł (Garbarnia, 67. minuta, za faul taktyczny).

Raków Częstochowa - Sandecja Nowy Sącz 2 : 0 (1:0)

Gole: Andrzej Niewulis 14, Maciej Domański 53

Żółte kartki: Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski - Grzegorz Baran, Dawid Flaszka

Niedziela, 28.10.:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1 : 2 (1:0)

Gole: Roman Gergel 33 karny – Martin Dobrotka 62, Josip Solić 87

Żółte kartki: Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło –Jonatham de Amo, Krystian Getonger

Chojniczanka Chojnice - ŁKS Łódź 1 : 2 (0:1)

Gole: Krzysztof Danielewicz 64 - Dani Ramirez 14, Wojciech Łuczak 52

Żółte kartki: Emil Drozdowicz, Jacek Podgórski, Janusz Surdykowski, Oskar Paprzycki, Rafał Kobryń – Jan Grzesik, Bartosz Widejko, Michał Kołba, Łukasz Piątek

GKS 1962 Jastrzębie - GKS Tychy 1 : 1 (0:1)

Gole: Daniel Szymura 55 – Omar M onterde 45+2

Żółte kartki: Patryk Skórecki, Maciej Spychała, Kamil Jadach - Daniel Tanżyna, Mateusz Grzybek, Dawid Abramowicz

7 goli - Valērijs Šabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała),

6 goli - Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów),

5 goli - Martin Adamec (Wigry), Krzysztof Janus (Odra Opole), Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz), Iván Martín (Odra Opole), Hubert Wołąkiewicz (Chojniczanka Chojnice),