07.01.2019

Wigry Suwałki. Przygotowania od środy już bez Hieronima Zocha, juniorzy do zespołu rezerw

Od badań medycznych i wydolnościowych oraz testowania zawodników przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi rozpoczną w środę suwalskie Wigry. Po 4,5 roku występy w nich zakończył bramkarz Hieronim Zoch.

Pochodzący z Tczewa 28 letni golkiper (na zdjęciu od lewej), który zaliczył 1 mecz w ekstraklasie w barwach Arki Gdynia, przyjechał do Suwałk latem 2014, po awansie Biało-Niebieskich na zaplecze ekstraklasy. Najpierw był zmiennikiem Karola Salika, a w sezonie 2016/2017 został podstawowym bramkarzem drużyny, prowadzonej wówczas przez Dominika Nowaka. W następnym na początku rywalizował z Przemysławem Wróblem, potem ustąpił  miejsca Łukaszowi Budziłkowi,  wiosną wrócił do podstawowego składu, by znowu z niego wypaść na rzecz Damiana Węglarza.

Minionej jesieni suwalskiej bramki bronił Damian Węglarz, a Hieronim Zoch zagrał w trzech pucharowych spotkaniach, no i w ostatnim ligowym w Głogowie, w którym Wigry przełamały się po 11 kolejkach bez zwycięstwa. W dużej mierze dzięki swojemu bramkarzowi i kapitanowi, który popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami, wygrały z Chrobrym 2:0.

Z końcem grudnia wygasł kontrakt Hieronima Zocha z Wigrami i niewykluczone, że znany z obrony rzutów karnych zawodnik trafi do któregoś z pomorskich klubów.

Jak dotąd, w zimowej przerwie Wigry opuścili Hieronim Zoch i 19-letni napastnik Aron Stasiak, który wrócił do Pogoni Szczecin, a w jego miejsce ze Śląska Wrocław został wypożyczony rówieśnik Sebastian Bergier. Przede wszystkim młodych piłkarzy, chociaż wiosną czeka go ciężka walka o utrzymanie, suwalski klub zamierza przetestować  podczas przygotowań.

Nie podzielić losu Stomilu Olsztyn

Wigier nie stać na sprowadzenie znanych, doświadczonych zawodników, a co znaczy przeliczyć się z finansowymi możliwościami, pokazuje przykład Stomilu. Olsztyński klub, za zaległości wobec byłych i obecnych graczy,  został ukarany odjęciem 3 punktów. Jeżeli spłaci zobowiązania do 15 stycznia, kara zostanie zmniejszona do 1 ujemnego punktu. Kontrakty ze Stomilem już rozwiązali Łukasz Sołowiej czy Piotr Głowacki, a ich śladem mogą pójść następni.

Juniorzy w Wigrach II Suwałki 

W poniedziałek na pierwszych zajęciach w Olsztynie pojawiła się duża grupa juniorów, którzy mają załatać ubytki w kadrze pierwszoligowca. Juniorów nie zabraknie także w Wigrach, ale nie w pierwszej, lecz w rezerwowej, grającej w IV lidze drużynie  Wigier II. Wbrew krążącym po Suwałkach pogłoskom, nie zostanie ona zlikwidowana.

- Niektórzy zawodnicy wyjechali na studia, jeden wyruszyl do Anglii - opowiada Marek Wołągiewicz, dyrektor suwalskiego klubu. - Pojawiły się obawy, że na treningi będzie przychodziło 6-7 pilkarzy. Razem z trenerem Kamilem Laurynem zdecydowaliśmy, że do Wigier II dołączą wyróżniający się juniorzy. Występujący w lidze wojewódzkiej zespół juniorów wiosną czeka tylko kilka spotkań. Naszym celem jest, liga makroregionalna juniorów starszych, a gra w IV lidze z seniorami ma być etapem na tej drodze do awansu. 

Sparingi z zespołami z Litwy i Łotwy

Z uwagi na klimat nikt zimą nie kwapi się do rozegrania meczu kontrolnego w Suwałkach, a ze względów finansowych Wigry nie mogą sobie pozwolić na wyjazdy na Śląsk czy Pomorze, gdzie zespoły z ekstraklasy czy I ligi grają sparingi między sobą. 

Wzorem poprzednich lat areną sprawdzianów Bialo-Niebieskich będzie pełnowymiarowa hala pilkarska w litewskim Mariampolu. Oddalone o 60 km od Suwałk miasto będzie też miejscem 9-dniowego zgrupowania. Dzięki swojemu drugiemu trenerowi, Donatasowi Venceviciusowi, suwalscy pierwszoligowcy zmierzą się m.in. z Suduvą Mariampol i Żalgirisem Wilno, aktualnym mistrzem i wicemistrzem Litwy (A Lyga gra systemem wiosna - jesień) oraz RFS Ryga, piątą drużyną łotewskiej ekstraklasy.

Wojciech Drażba 

Fot. Archiwum Suwalki24.pl

 

 

Wigry Suwałki przygotowania rozpoczną 9 stycznia na własnych obiektach

9.01 – 11.01 – badania i testy

19.01.2019 –  FK Panevėžys (Mariampol)

24.01.2019 –  Suduva Mariampol (Mariampol)

30.01.2019 – III sparing do ustalenia

02.02.2019 –  Żalgiris Kowno (Mariampol)

7-16 lutego zgrupowanie w Mariampolu

09.02.2019 – Żalgiris Wilno (Mariampol)

13.02.2019 – Stumbras Kowno (Mariampol)           

16.02.2019 – RFS Ryga (Mariampol)

20.02.2019 –  Znicz Biała Piska (miejsce do ustalenia)

23.02.2019 – Dainava Alytus (Suwałki)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.28.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.48% 4.2321 4.3175
USD 0.62% 3.8414 3.9190
GBP 0.30% 5.0166 5.1180
CHF 0.69% 3.9609 4.0409
Dodaj nowe ogoszenie