15.09.2019

GKS Tychy - Wigry Suwałki 2:1. Zabrakło koncentracji i szczęścia

Biało-Niebiescy ponieśli trzecią porażkę z rzędu. W Tychach zasłużyli na remis, ale w doliczonym czasie gry stracili drugiego gola.

Szkoda niewykorzystanych okazji stworzonych przez Wigry na początku spotkania. Dużo walki, wiele emocji, ale ostatecznie to rywale inkasują trzy punkty.

Pierwsza bramka padła w 16. minucie gry. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Wigier trafiło do będącego na wolnym polu Kacpra Piątka, który uderzając głową z piątego metra nie dał szans na skuteczną interwencję Dominikowi Kąkolewskiemu. Biało-Niebiescy starali się wyrównać głównie za sprawą dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale do przerwy niekorzystny rezultat się nie zmienił.

W drugiej połowie na murawie można było zaobserwować prawdziwy mecz walki. Było dużo starć o piłkę, coraz więcej fauli z jednej i drugiej strony i żółte kartki. Wigry wyczekiwały swojej szansy i w końcu udało się doprowadzić do remisu. Piłkę w pole karne rywala zagrał Cezary Sauczek, a interweniujący Bartosz Szeliga przeciął podanie na tyle niefortunnie, że piłka przy samym słupku wpadła do bramki. Gdy mecz zbliżał się już do końca doszło do sporego zamieszania w polu karnym Wigier. Zawodnicy z Suwałk mieli problem ze skutecznym wybiciem piłki z własnego pola karnego, co zaowocowało stratą  i uderzeniem w wykonaniu Dario Kristo, który na minutę przed końcem meczu dał swojej drużynie wygraną.

W tę środę pierwszoligfowcy odrobią zaległości, a w piątek o godz. 19.47 w derbach północno-wschodniej Polski Wiogry podejmą Stomil Olsztyn.

Opinie
Donatas Vencevicius (II trener Wigier):

– Szkoda straconych punktów, na pewno zasłużyliśmy chociaż na remis. W pierwszej połowie mieliśmy dwie, trzy dobre sytuacje, których nie wykorzystaliśmy, a jeden błąd w obronie kosztował nas bramkę. W drugiej połowie kontrolowaliśmy mecz, strzeliliśmy bramkę, ale niestety strata koncentracji w ostatnich minutach kosztowała nas punkty.

Ryszard Tarasiewicz (trener GKS Tychy):

– Rozegraliśmy dobre spotkanie, solidne, z dużą odpowiedzialnością – szczególnie w momencie, kiedy przeciwnik wyrównał. Słowa uznania dla moich zawodników, którzy dobrze zachowali się po bramce wyrównującej. Dobrze wiedzieliśmy, że partyzantka w ostatnich 12 minutach mogłaby się bardzo źle zakończyć, także pochwalę dużą świadomość moich zawodników i wiarę w końcowy rezultat.

Źródło: Wigry Suwałki

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 - Kacper Piątek 16, 1:1 Bartosz Szeliga 78-samobójcza, 2:1  Dario Kristo 90

Żółte kartki: Mateusz Piątkowski, Sebastian Steblecki, Dario Kristo (GKS), Adrian Karankiewicz, Konrad Matuszewski, Cezary Sauczek (Wigry).
Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

GKS Tychy: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Marcin Biernat,  Marcin Kowalczyk, Bartosz Szeliga, Kacper Piątek, Dario Kristo, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Sebastian Steblecki,  (67 Łukasz Moneta), Mateusz Piątkowski, (73 Szymon Lewicki)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski – Konrad Matuszewski ,  Adrian Piekarski, Dawid Sołdecki, Adrian Karankiewicz, Joel Huertas, Łukasz Sosnowski, Paweł Gierach (56 Robert Bartczak),  Grzegorz Aftyka, Kamil Sabiłło (73 Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek (89 Oskar Furst)

Pozostałe wyniki 9. kolejki

Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów 3:0 (2:0)

Bramki: Oskar Paprzycki 9, Mateusz Kuzimski 26, 63

Odra Opole - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:1)

Bramki: Szymon Skrzypczak 19 - Dominik Kun 5

Stomil Olsztyn - Stal Mielec 1:0 (0:0)
Bramka: Szymon Sobczak 60

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Mateusz Cichocki 28, Mateusz Michalski 62 - Fabian Piasecki 64

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Nowak 19

GKS 1962 Jastrzębie - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Adamek 82

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Bramki: Matej Jelić 47 - Mateusz Kupczak 87-karny

Miedź Legnica 2-2 Olimpia Grudziądz
Bramki: Paweł Zieliński 38, Marquitos 48 - Remigiusz Szywacz 12, Joao Criciuma 15