14.09.2015

Jerzy Broc mistrzem Polski w lekkoatletycznym pięcioboju

Ze złotym medalem i tytułem mistrza Polski z rozegranych w Zielonej Górze XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Pięcioboju Lekkoatletycznym wrócił Jerzy Broc. Suwalczanin triumfował w kategorii wiekowej M70. GRATULUJEMY.

- Pięciobój LA to trudna konkurencja, wymagająca wszechstronnego przygotowania. W jego skład wchodzą: skok w dal, rzut oszczepem i dyskiem oraz biegi na 200 i 1500 m. Wszystkie konkurencje są rozgrywane w tym samym dniu. W skokach i rzutach są tylko 3 próby. Trzeba ukończyć wszystkie konkurencje. W Zielonej Górze udało się to 11 zawodnikom i jednej zawodniczce. Mój wynik - 2552 punktów daje mi trzecie miejsce w tegorocznym światowym rankingu pięcioboju weteranów w kategorii M-70 – opowiada Jerzy Broc.

Suwalczania wyprzedzają Francuz  Jean Chaumont (3022 pkt.) i Amerykanin Robert Zukas (2656 pkt.), a czwarty jest Australijczyk Albert Gay (2457 pkt.)

Na przeszkodzie w uzyskaniu lepszego wyniku w pewnym stopniu zaważył remont suwalskiego stadionu lekkoatletycznego, bowiem J. Broc trenował głównie na małym boisku obok suwalskiego MC Donalda, oraz fakt, że po ponad 12-sto godzinnej męczącej podróży i nieprzespana niestety nocy spędzona w Domu Studenta, w którym do świtu hucznie obchodzono Święto Winobrania.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
19.07.2019

Sprzedam działke

19.07.2019

Domek Letniskowy

Dodaj nowe ogoszenie